REKLAMA

Płock czwarty w rankingu „Rzeczpospolitej”

REKLAMA

Płock zajął czwarte miejsce w rankingu samorządów „Rzeczypospolitej”. Prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, odebrał w środę wyróżnienie podczas ceremonii wręczania dyplomów najlepszym miastom i gminom tego prestiżowego plebiscytu.

W rankingu oceniano te miasta i gminy, które najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców. Kapituła brała pod uwagę m.in. dynamikę wzrostu wydatków majątkowych, wartość środków unijnych, które wpłynęły do budżetu miasta, zadłużenie samorządu, nadwyżkę operacyjną czy dynamikę wzrostu dochodów własnych.

Samorządy sprawdzane były przez niezależnych ekspertów. Byli to: prof. J. Buzek (przewodniczący), A. Cieślak-Wróblewska („Rzeczpospolita”), D. Kacprzak (Bank Gospodarstwa Krajowego), A. Kowalewski (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej), K. Piątkowska (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego), A. Porawski (Związek Miast Polskich), J. Stępień (ekspert ds. samorządów), P. Tomczak (Związek Gmin Wiejskich).

Płock uzyskał łącznie 74,38 pkt i znalazł się na 4. miejscu – za Sopotem (78,31 pkt), Gdańskiem (77.92 pkt) i Poznaniem (76,14 pkt). W stosunku do roku 2012, kiedy Płock uplasował się na 18. miejscu w kraju, w roku 2013 odnotowaliśmy jeden z najwyższych awansów w rankingu – aż o 14 miejsc.– Jestem zadowolony i dumny, że zwłaszcza w czasach spowolnienia gospodarczego zajęliśmy tak wysoką lokatę na tle wszystkich miast w Polsce – powiedział prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. – Zwracam uwagę, że awansowaliśmy w rankingu o wiele pozycji w stosunku do lat ubiegłych, co dodatkowo pokazuje, że Płock jest miastem, które rozwija się i jest racjonalnie zarządzane w tych trudnych dla samorządu czasach. To wyróżnienie jednocześnie motywuje do dalszej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców oraz pokazuje profesjonalizm i zaangażowanie płockich urzędników.

Nasze miasto wyprzedziło m. in. Szczecin, Wrocław, Kraków, Białystok, Toruń, Olsztyn czy Kielce i było najwyżej sklasyfikowanym w rankingu miastem z województwa mazowieckiego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU