REKLAMA

Płocczanka walczy o tytuł „Polaka z werwą”

REKLAMA

Płocczanka, dr hab. Magdalena Król, bierze udział w drugiej edycji plebiscytu „Polacy z werwą”, organizowanym przez PKN Orlen. Głosowanie trwa do 7 września.

Pani Magdalena to onkolog z Płocka. Dzięki badaniom, które prowadzi, udało się rozszyfrować mechanizm, w jaki dochodzi do choroby nowotworu, dzięki czemu można tak modulować funkcję komórek odpornościowych, aby zapobiec powstawaniu przerzutów, zachowując przy tym ich pożądane funkcje. Pani Król swoje badania prowadzi na modelu raka sutka u psów (występuje 3 razy częściej niż u kobiet), doskonałym modelu dla raka piersi. Wyniki tych badań będą mogły znaleźć przełożenie na medycynę ludzką.

W kategorii Nauka, w której została nominowana pani Magdalena, zespół jurorski pod przewodnictwem prof. Magdaleny Fikus nominował jeszcze dwóch obiecujących naukowców – dr hab. Jadwigę Śliwkę i dr hab. Andrzeja Dziembowskiego. Zwycięzca otrzyma wyjątkową nagrodę – grant w wysokości 50 tys. zł na dalszy rozwój zawodowy. Głosowanie rozpoczęło się 12 czerwca i potrwa do 7 września poprzez stronę internetową www.polacyzwerwa.pl.Przypomnijmy, „Polacy z werwą” to pierwszy plebiscyt, który nagradza i promuje młodych Polaków w siedmiu najważniejszych dla rozwoju Polski dziedzinach: Nauka, Medycyna, Ochrona Środowiska, Design i architektura, Innowacje w biznesie, Kultura i Sport.

Celem akcji jest pokazanie młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi, którzy tworzą rozwiązania i projekty, przyczyniające się do budowy nowoczesnej Polski. Siedem kategorii, mechanizm wyboru laureatów oraz nagroda finansowa przeznaczona na dalszy rozwój, wyróżniają Plebiscyt „Polacy z werwą” spośród podobnych akcji. Dodatkowym wymiarem nagrody jest szeroka kampania informacyjna, dzięki której informacje o dokonaniach kandydatów Plebiscytu docierają do szerokiej opinii publicznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU