Płocczanie znów z medalami!

REKLAMA

Tym razem chodzi o płockich wioślarzy, którzy stanęli na trzecim i drugim miejscu podium podczas Mistrzostw Polski. Podczas starć liczyły się sekundy.

Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze podczas ostatnich w tym roku Mistrzostw Polski. Tym razem zawody odbyły się w Kruszwicy. Na Jeziorze Gopło zawodnicy walczyli o medale na długim dystansie. Formuła regat była taka, że osady startowały pojedynczo, co minutę i jechały na czas i dystans ośmiu kilometrów. Program mistrzostw był okrojony w stosunku do zawodów na klasycznym dystansie. W Kruszwicy, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, wystartowało 16 zawodników z Płocka.

PowiązaneTematy

Jako pierwsze na starcie, stanęły czwórki bez sternika juniorów i od razu płocczanie zdobyli medal. Brąz wywalczyli tegoroczni juniorzy młodsi, medaliści OOM: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Mateusz Kurowski i Igor Skowyrski.

– Nasza osada była najmłodszą ze wszystkich i jeszcze przez dwa lata będzie reprezentować PTW w kategorii juniorów. Bardzo dobrze popłynęła nasza dwójka bez sternika juniorów – informują wioślarze.

Wiktor Budnicki i Kamil Krusiewicz zdobyli srebrny medal ulegając na mecie jedynie tegorocznym Mistrzom Polski na klasycznym dystansie z bydgoskiego LOTTO. Tylko 1 sekundy zabrakło Jankowi Domeradzkiemu do najniższego stopnia podium, co przy ogólnym czasie 32 minut znaczy bardzo niewiele.

– Nasz najlepszy jedynkarz, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy Juniorów był faworytem w tym wyścigu ale, jak to w sporcie bywa, trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia. Niewątpliwie nasz najlepszy junior jest już zmęczony długim i intensywnym sezonem – tłumaczy trener wioślarzy.

Podobnie rzecz się miała w przypadku dwójek bez sternika seniorów. Bartkowi Donarskiemu i Adrianowi Pawłowskiemu również zabrakło 1 sekundy do medalu, co w drugim już takim przypadku zakrawa o pecha. Druga z  dwójek bez sternika była szósta.

Spośród płockich juniorek, które startowały w Mistrzostwach Polski, dobry wynik zanotowała Wiktoria Dziwota, która była piąta wśród skifistek.

Swoim występem w DMP płoccy wioślarze powiększyli dorobek medalowy na Mistrzostwach Polski, który w 2017 roku wynosi 18 medali, z tego 11 na klasycznym dystansie. To wynik na poziomie roku ubiegłego, lecz uzyskany przez mniejszą liczbę zawodników.

Wszyscy zawodnicy, startujący w DMP są uczniami lub absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Przed płockimi wioślarzami jeszcze, bardzo ważne, Centralne Regaty Jesienne w Poznaniu na koniec października i początek okresu przygotowawczego do następnego sezonu.