REKLAMA

Płocczanie z medalami na turnieju kadetów w kickboxingu

REKLAMA

Ostatniego dnia maja w Pułtusku rozegrano kolejny Puchar Polski Kadetów i Kadetek w kickboxingu. Wzięła w nim udział reprezentacja Płocka, która przywiozła z imprezy trzy medale.

Zawody zorganizowano dla młodzieży w wieku 10-12 lat i 13-15 lat w kickboxingu w formułach pointfigting oraz light-contact. Imprezą towarzyszącą był zaś turniej dla dzieci młodszych 4-6 lat i starszych 6-9 lat.

Do turnieju łącznie zgłosiło się 118 uczestników, reprezentujących w sumie 13 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło płocczan, a konkretnie zawodników LKS „Puncher” Płock, wychowanków trenera Piotra Maślanki, kadeta starszego Michała Kwiatkowskiego, oraz w kategorii dzieci starszych, 7-letniego Oliviera Baranowskiego.

Kwiatkowski startował w kategorii wagowej do 57 kg i, choć nie dał rady w półfinale z bardziej doświadczonym zawodnikiem, to zdobyty przez niego brązowy medal niezwykle cieszy – Michał to debiutant w Pucharze Polski. Ponadto płocczanin, na prośbę trenera z zaprzyjaźnionego klubu „Start” Działdowo, wystartował w rywalizacji drużynowej.Rywalizacja drużynowa odbywała się w formule pointfigting – tym razem bez podziału na kategorie wagowe. Zawodnicy byli dobierani wzrostem. Drużyna „Start” awansowała do półfinału, gdzie stoczyła ambitną i wyrównana walkę. Przeciwnicy okazali się jednak lepsi, a klub, z płocczaninem w składzie, mógł cieszyć się z trzeciego miejsca.

W kategorii wiekowej 7-9 lat, bardzo dobrze poradził sobie Olivier Baranowski, który pokonał dwóch rywali, awansując tym samym do półfinału. Niestety, tam Baranowski przegrał ze starszym od niego o dwa lata przeciwnikiem. Olivier został nagrodzony efektownym pucharkiem, brązowym medalem i dyplomem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU