REKLAMA

Płocczanie z medalami na igrzyskach w Kanadzie

REKLAMA

Reprezentacja Płocka, która przebywa właśnie na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w kanadyjskim Windsor, zdobyła już sześć medali. Trzy z nich wywalczył nasz pływak, Damian Chrzanowski.

Tegoroczne, 47. igrzyska kończą się w kanadyjskim mieście Windsor. Brało w nich udział ok. 1,5 tys. młodych sportowców w wieku 12 – 15 lat z osiemdziesięciu miast z 32 krajów. Współzawodniczyli w takich dyscyplinach sportowych, jak: lekkoatletyka, pływanie, tenis, baseball, gimnastyka artystyczna, koszykówka, piłka nożna, czy siatkówka.

Płocczanie, reprezentujący nasze miasto na igrzyskach w Kanadzie, wrócą do domu z co najmniej sześcioma medalami. Najwięcej krążków wywalczył Damian Chrzanowski. Utalentowany pływak zdobył złote medale na 100 i 200 m motylkiem oraz brązowy medal na 50 m motylkiem. Złoto w konkurencji 4×100 m kraulem wywalczyła także sztafeta w składzie: Damian Chrzanowski, Piotr Sternak, Michał Porwat, Łukasz Solak. Łukasz zdobył także brąz na 50 m żabką.Srebrny medal z Kanady przywiezie także reprezentacja piłkarzy nożnych w składzie: Bartłomiej Machnicki, Sebastian Graczyk, Klaudiusz Kurek, Sebastian Krajewski, Patryk Szczepański, Radosław Mateusz Gałązka oraz Adam Radwański.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU