REKLAMA

Płocczanie wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

REKLAMA

W nadchodzącą sobotę na poligonie w Wędrzynie odbędzie się przysięga blisko 80 ochotników do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do formacji łatwiej się przyłączyć, dzięki atrakcyjnym formom szkolenia.

17 października kolejnych 76 ochotników wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystości odbędą się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Wydarzenie zapisze się w historii 6 Mazowieckiej BOT – będzie to pierwsza taka uroczystość w jednostce po otrzymaniu własnego sztandaru.

Kilkanaście dni temu ci sami żołnierze po raz pierwszy przekroczyli bramy jednostki wojskowej. Wtedy jeszcze do końca nie wiedzieli, co ich czeka. Wyobrażenia kreowali głównie na relacjach znajomych, którzy 16-nastkę mają już za sobą.

fot. materiały prasowe

Szkolenie podstawowe – te dwa słowa rozbrzmiewały w głowie każdego, jednak tak naprawdę najbliższe dni były dla nich wielką niewiadomą. Świadomi obowiązku, jaki na siebie przyjęli, w najbliższą sobotę staną się żołnierzami Rzeczypospolitej Polskiej.

– Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego Terytorialsa. Jest to nie tylko podniosła uroczystość i nie tylko słowa Roty. Przede wszystkim jest wyrazem patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego – podkreśla płk Przemysław Owczarek. – Prawie 80 żołnierzy dostąpi ogromnego zaszczytu, będą ślubowali na własny sztandar. Nosząc mundur z biało-czerwoną flagą, każdego dnia należy godnie reprezentować wartości oraz ideały, o które walczyły kolejne pokolenia Polaków. Walczył też nasz patron Witold Pilecki, którego inicjały zostały wyhaftowane na sztandarze 6MBOT. To on stanowić będzie wzór dla naszych Terytorialsów i motywację w najcięższych chwilach – mówi dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.fot. materiały prasowe

To już 16. przysięga w historii 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, ale trzecia, która ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną, odbędzie się z daleka od rodzin i domów żołnierzy przysięgających.
Uroczystą przysięgę złoży 64 żołnierzy przebywających od 3 października na szkoleniu podstawowym w Wędrzynie oraz 12 żołnierzy, którzy odbywali szkolenie podstawowe w systemie 8x2dni w Płocku.

Jak dołączyć?

Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady OT jeszcze w tym roku, będą mogli zrobić to w terminie 28.11 – 13.12.2020 r. bądź 19-20.12.2020 (szkolenie poligonowe odbędzie się w czasie ferii zimowych w terminie 18-31.01.2021 r.). Ostatnie w 2020 roku szkolenia podstawowe rozpoczną się w Radomiu.

Pytania związane z rekrutacją kandydaci mogą kierować do WKU zgodnego z miejscem zamieszkania, bądź do Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych. Rekruterzy z WOT-u mają za zadanie wspomagać proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych.

Headhunterzy (lokalni żołnierze WOT) pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby, a następnie w imieniu ochotnika złożą dokumenty do Wojskowych Komend Uzupełnień. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU