REKLAMA

Płocczanie masowo ruszyli do galerii handlowych

REKLAMA

Od 1 lutego płockie galerie ponownie zapraszają klientów do korzystania z oferty handlowej, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jedynie lokale ze strefy restauracyjnej prowadzą sprzedaż wyłącznie na wynos lub w ramach dostaw. Płocczanie najwidoczniej stęsknili się, bo w galeriach w poniedziałek było tłoczno.

Od poniedziałku, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2021 r. w galeriach handlowych, w tym m.in. w Galerii Mazovia, wznowiły działalność dotychczas zamknięte sklepy i punkty usługowe.

– Restauracje oraz lokale gastronomiczne kontynuują działalność w oparciu o zamówienia na wynos lub w ramach dostawy. Niedostępne pozostają klub fitness oraz sala zabaw dla dzieci. Równocześnie zniesione zostały godziny dla seniorów, co oznacza, że Galeria Mazovia dostępna jest w pełnym wymiarze godzin dla wszystkich klientów – informuje Galeria Mazovia.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zarówno klienci odwiedzający galerię, jak i najemcy mają obowiązek zachowania wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa wynikających z reżimu sanitarnego.

W placówkach handlowych obowiązuje limit klientów: 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2. Utrzymane zostały także zasady dotyczące zachowania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi oraz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.– Wznawiając działalność Galerii Mazovia zapewniamy, że w trosce o naszych klientów i najemców postępujemy zgodnie z rządowymi wytycznymi zobowiązującymi do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Zapraszamy na bezpieczne zakupy do ponownie otwartych salonów i zachęcamy do skorzystania z ofert sezonowych wyprzedaży przygotowanych przez naszych najemców – mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, dyrektor Galerii Mazovia.

Jak zapewnia, Galeria Mazovia cały czas dba o zachowanie odpowiedniej czystości i higieny na terenie obiektu. Od marca służby porządkowe dezynfekują toalety, uchwyty, poręcze, klamki oraz przyciski w windach z częstotliwością wynikającą z zaleceń służb sanitarnych. W toaletach pojawiły się instrukcje dotyczące zachowania właściwej higieny rąk. Centrum handlowe zapewnia także dostęp do środków ochrony osobistej – maseczki można kupić w większości sklepów, w tym m.in.: sklepach SPAR, Mar-Kos Drogerie Polskie, Rossmann, Recman oraz Dastan.

Od poniedziałku klienci będą mogli odwiedzić salon pop-up Home&You w nowej, tymczasowej lokalizacji przy sklepie GoSport w pobliżu strefy restauracyjnej. Wkrótce nie tylko Home&You, ale i Diverse powitają odwiedzających w nowych, zmodernizowanych lokalizacjach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Felek kartofelek says:

  Może napiszę prościej…jak się w łbach wiochowych kielbasi, to proszę sobie dalej jężdzić audi, czy bmw, rozbijać się na drzewach, a zwykłych ludzi pozostawić w spokoju i nie wypowiadać się, czy się skrobać, czy nie skrobać ! I nie prosić o zmiłowanie i litość !Czy dawać na WOŚP, czy na Caritas, czy wogóle nie dawać i czekać na łaski pańskie…za cudze pieniądze ! Chłopku zejdż na ziemie, bo ziemia upomni się o Ciebie !Uszanuj pracę przedsiębiorcy ! Uszanuj wolę polskich kobiet .. Uszanuj wolę Twojej żony , Twojej matki, Twojej córki, a może i wnuczki ! Nie bądż bydlakiem !

 2. senior Gomelez says:

  Bog tak chciał ! Jak by nie chciał, to by takiej sytuacji nie dopuścił. Katoliku wierzący, katoliku praktykujący…gdzie się pomyliłem ? Negacja moich pytań = zaprzeczenie woli boskiej ! Zaprzeczenie woli boskiej =brak wiary ! Szach i mat watykański …kłamliwy , czy prawdziwy ?

 3. smutne says:

  ludzie jak juz narobiliscie sobie dzieci to ich edukujcie wpajajcie jakies wyzsze wartosci niz konsumpcjonizm. wczoraj przechodze galeria – kolejka za kolejka po 50 osob zeby kupic w berszkach orsejach i innych i wyczuc moznabylo zdenerwowanie ze szybko potrzebna 8 para modnych kozaków lub spodni w krate! od tego zalezy ich zycie…

 4. Głupich nie sieją.. says:

  ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU