REKLAMA

Płoccy wojskowi i ratownicy oddają krew. Kiedy oddasz Ty? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę przed Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku odbyła się mobilna akcja krwiodawstwa. W wydarzeniu zorganizowanym przez Klub HDK, WOT i WKU licznie wzięli udział płoccy żołnierze i ratownicy WOPR.

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock wraz z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku i 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej, zaprosiły 9 października na mobilną akcję krwiodawstwa.

Krew stanowi najcenniejszy lek w walce o zdrowie pacjentów, zawsze jest go za mało i każdy dar jest na wagę życia.

fot. materiały prasowe

Wśród dawców, poza mundurowymi, pojawili się między innymi ratownicy WOPR. Licznie stawili się do „Krwiobusu” żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku.fot. materiały prasowe

Przypominamy, że krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nich lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew.

fot. materiały prasowe

Każdy, kto chce pomóc w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia, może zawsze oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku (ul. Medyczna 19). Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 13. Kontakt pod nr tel. 24 364 62 51.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU