Zamknij

Płoccy wioślarze zdobyli kolejne medale Mistrzostw Polski

17:18, 14.09.2020 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Płoccy wioślarze wywalczyli kolejne dwa medale w Mistrzostwach Polski, a Bartek Donarski wrócił z Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywały się w Niemczech.
Od 12 do 13 września na jeziorze Gopło w Kruszwicy rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN, w zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz 1 młodziczka z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Brązowy medal zdobyła czwórka ze sternikiem w składzie: Kuba Kołodziejski, Janek Domeradzki, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i Kinga Nowakowska na sterze. Lepsze od zawodników PTW okazały się osady AZS Toruń i Lotto Bydgostia.

Srebrny medal wywalczyła płocka ósemka. Osada płynęła w składzie: Kamil Krusiewicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Janek Domeradzki, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska. Po nieudanym starcie musieli gonić przeciwników i dopiero po półmetku wyszli na drugą pozycję, którą "dowieźli" do mety.

Wśród osad młodzieżowych wystartowała również czwórka bez sternika w składzie: Bartek Donarski, Kuba Aleksandrowicz, Igor Skowyrski i Kamil Krusiewicz. Ta konkurencja była bardzo obsadzona i osada PTW zajęła 6. miejsce. Z kolei siódmym miejscem, czyli zwycięstwem w finale B zakończyły swój udział w mistrzostwach zawodniczki PTW w dwójce bez sternika: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska. Bardzo dobry występ zanotowała również młodziczka, Kinga Nowakowska, dla której był to pierwszy start w życiu. Zawodniczka co prawda nie zdołała awansować do finałowej szóstki, ale płynąc coraz lepiej z biegu na bieg, wygrała niedzielny finał B i zajęła 7. miejsce.

Kinga, która w tych zawodach wystąpiła również w roli sterniczki czwórki młodzieżowej, jeszcze w przyszłym roku będzie młodziczką i w kolejnych Mistrzostwach Polski Młodziczek na pewno powalczy o medal. Dokładnie tydzień wcześniej, wioślarze kategorii U 23 ścigali się w Mistrzostwach Europy w niemieckim Duisburgu. W osadzie reprezentacyjnej ósemki wystartował zawodnik PTW Bartek Donarski. Polska osada zajęła siódme miejsce. Mistrzostwa Europy były jedynym startem międzynarodowym naszej reprezentacji i ukazały obraz polskiego wioślarstwa na tle innych europejskich krajów w dobie pandemii koronawirusa. Wioślarzom pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów (19-20 września) oraz Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim w Płocku (27 września).