REKLAMA

Płoccy wioślarze z medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów

REKLAMA

Płoccy wioślarze wywalczyli dwa srebrne i dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kruszwicy. Sportowcy nie odpoczywają i już przygotowują się do Pucharu Młodzieży, który odbędzie się we Włoszech.

Od 19 do 21 lipca, w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbywały się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN, uczestniczyli wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Siedemdziesiątce.

W mistrzostwach wystartowało 13 zawodników z Płocka. Spośród 6 płockich osad, cztery stanęły na podium.

Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki zawodniczki PTW: Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota bardzo dobrze wystartowały. Po pierwszych pięciuset metrach było wiadomo, że będą się liczyły w walce o podział miejsc na podium.

Do końca trwała zacięta walka między ubiegłorocznymi złotymi medalistkami, osadą z Wałcza, dwójka z Krakowa i naszymi. Tuż przed metą na czoło wysunęła się osada z Krakowa i to ona zwyciężyła, zaś osada Płocka zdobyła srebro, wyprzedzając faworytki z Wałcza.

Drugi medal, tym razem brązowy, zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski. Dla tej osady udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse i zawodnicy, z pewnością, nie byli jeszcze w szczycie formy. Ta ma nadejść dopiero za 2 tygodnie, podczas ważnego startu we Włoszech.Zawodnicy z czwórki ze sternikiem: Kuba Kołodziejski, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ada Opasińska wywalczyli trzeci medal, również brąz. Płocka osada uległa na mecie osadom z poznańskiej Posnanii i minimalnie bydgoskiemu LOTTO.

Na koniec regat, srebro wywalczyła dla Płocka ósemka w składzie: Jakub Pszczółkowski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Roman Drużyński, Mateusz Łęgowik, Dawid Teter, Przemysław Witkowski, Sebastian Kaszanek i Ada Opasińska na sterze. Osada wystartowała na nowej łodzi o nazwie „Edyta”, zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka.

Poza osadami medalowymi, w zawodach startowała również druga dwójka bez sternika, która była siódma. W mistrzostwach wziął udział też Kuba Opasiński w jedynce wagi lekkiej, który zajął ostatecznie 13. miejsce i zaliczył swoje pierwsze Mistrzostwa Polski jako wioślarz, bowiem poprzednio zdobył kilkanaście medali jako sternik.

Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski i Jacek Karolak.

Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje sił przed następnym sezonem, najlepsi, Romek Drużyński, Kuba Pszczółkowski i ich trener Bogdan Zalewski, bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski do Pucharu Młodzieży we włoskim Corgeno.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU