REKLAMA

Płoccy wioślarze z dobrym wynikiem w Niemczech

REKLAMA

Wioślarze z reprezentacji Polski uczestniczyli w Międzynarodowych Regatach Wioślarskich w Ratzeburgu w Niemczech. Wśród zawodników byli też płocczanie.

8 i 9 czerwca w niemieckim Ratzeburgu odbyły się 60. Międzynarodowe Regaty Seniorów. W zawodach zorganizowanych przez jeden z najprężniej działających ośrodków wioślarskich w Niemczech, wystartowała, jak co roku, młodzieżowa reprezentacja Polski.

Był to drugi i zarazem ostatni sprawdzian kadry Polski przed mistrzostwami świata i Europy. W kategorii U 23 niemieckie osady są bardzo mocne i nierzadko poziom polskich osad ocenia się poprzez relacje czasowe na mecie do osad niemieckich.

Najlepiej spośród polskich osad zaprezentowała się czwórka podwójna z Jankiem Domeradzkim na szlaku. Osada zajęła drugie miejsce, ulegając na mecie Niemcom o niecałe 6 sekund. Płocki zawodnik swoją klasę potwierdził również startując w dwójce podwójnej, zajmując ostatecznie 4. miejsce, z niedużą stratą do zwycięzców.W Ratzeburgu wystartowała jeszcze dwójka naszych długowiosłowców: Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz. Zawodnicy pierwszego dnia regat popłynęli w czwórce bez sternika, zajmując 6. lokatę. Drugiego dnia w ósemce zajęli 5. miejsce.

– Teraz zawodnicy mają tydzień wolnego od reprezentacji, a trenerzy kadry mają tydzień na podjęcie decyzji, jakie osady przygotowywać do mistrzostw świata, a jakie na mistrzostwa Europy – mówi Jacek Karolak, Prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. – Z uwagi na miejsce rozgrywania najważniejszej imprezy świata, w Sarasocie na Florydzie (24-28.07), a więc i wysokie koszty samego wyjazdu, jak i pobytu na zgrupowaniu klimatycznym w USA wydaje się, że reprezentacja może nie być liczna. Z uwagi na dobry występ Janka Domeradzkiego w Ratzeburgu, chyba możemy być jednak pewni co do jego udziału w mistrzostwach świata. Co do reszty, decyzje zapadną niebawem. Do Mistrzostw Europy, które odbędą się w greckiej Joanninie na początku września, przygotowywać się będzie znacznie szersza reprezentacja i tu liczymy również na naszych 3-4 zawodników – wyjaśnił Prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU