REKLAMA

Płoccy wioślarze wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

REKLAMA

Pierwszy weekend września był intensywny dla płockich wioślarzy. Dwójka bez sternika i skifistka brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Jeden z wioślarzy natomiast uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Od 4 do 6 września w Poznaniu, na jeziorze Maltańskim odbywały się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. Pierwotnie rywalizacja miała rozgrywać się w lipcu, ale ze względu na pandemię przełożona została na pierwszy weekend września.

W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN wzięli udział zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy „Siedemdziesiątce”.

Brązowy medal zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego.

fot. materiały prasowe

– Dla naszej osady udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do Mistrzostw Europy i zawodnicy, z pewnością, nie byli jeszcze w szczycie formy, ta ma nadejść dopiero za 3 tygodnie, podczas startu w Belgradzie, w konkurencji czwórek bez sternika – relacjonuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.Swój pierwszy start w życiu zaliczyła również nasza skifistka Julka Filińska, która dzielnie walczyła w przedbiegach i półfinale, ale nie zdołała zakwalifikować się do finałowej ósemki i wystąpiła w finale B.

fot. materiały prasowe

Podczas gdy juniorzy rywalizowali w Poznaniu, w tym samym czasie w niemieckim Duisburgu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, z udziałem licznej reprezentacji Polski. W składzie polskiej ósemki wystąpił Bartek Donarski. Osada, wygrywając finał B, zajęła ostatecznie siódme miejsce.

Był to jak na razie jedyny występ polskiej reprezentacji i pierwsze zawody mistrzowskie w Europie. Niestety, tylko trzy polskie osady zakwalifikowały się do finału, ale żadna nie zdołała zdobyć medalu.

fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU