REKLAMA

Płoccy wioślarze wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

REKLAMA

Pierwszy weekend września był intensywny dla płockich wioślarzy. Dwójka bez sternika i skifistka brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Jeden z wioślarzy natomiast uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Od 4 do 6 września w Poznaniu, na jeziorze Maltańskim odbywały się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. Pierwotnie rywalizacja miała rozgrywać się w lipcu, ale ze względu na pandemię przełożona została na pierwszy weekend września.

W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN wzięli udział zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy „Siedemdziesiątce”.

Brązowy medal zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego.

fot. materiały prasowe

– Dla naszej osady udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do Mistrzostw Europy i zawodnicy, z pewnością, nie byli jeszcze w szczycie formy, ta ma nadejść dopiero za 3 tygodnie, podczas startu w Belgradzie, w konkurencji czwórek bez sternika – relacjonuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.Swój pierwszy start w życiu zaliczyła również nasza skifistka Julka Filińska, która dzielnie walczyła w przedbiegach i półfinale, ale nie zdołała zakwalifikować się do finałowej ósemki i wystąpiła w finale B.

fot. materiały prasowe

Podczas gdy juniorzy rywalizowali w Poznaniu, w tym samym czasie w niemieckim Duisburgu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, z udziałem licznej reprezentacji Polski. W składzie polskiej ósemki wystąpił Bartek Donarski. Osada, wygrywając finał B, zajęła ostatecznie siódme miejsce.

Był to jak na razie jedyny występ polskiej reprezentacji i pierwsze zawody mistrzowskie w Europie. Niestety, tylko trzy polskie osady zakwalifikowały się do finału, ale żadna nie zdołała zdobyć medalu.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU