REKLAMA

Płoccy wioślarze na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

REKLAMA

Ponad 350 zawodników i zawodniczek z kraju wzięło udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM), które odbyły się na Gople w Kruszwicy. Płoccy zawodnicy zdobyli w nich brązowy medal.

W miniony weekend (25-28.07) zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce wzięli udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

– Z płockich osad najlepiej spisała się czwórka ze sternikiem – informuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie. – Piotr Brudzyński, Damian Wróblewski, Karol Budziński i Eryk Serafin, w swoim biegu eliminacyjnym zajęli dopiero trzecie miejsce, ale z bardzo małą stratą do pierwszego, co już wtedy wskazywało na to, że walka o medale będzie zacięta – wyjaśnia PTW.

Zacięta walka o uzupełnienie miejsc w finale była także w wyścigu repasażowym, ale w tym przypadku płocczanie wygrali ze spora przewagą. W niedzielnym finale, walka o medale miała jednak zaskakujący przebieg.

– Od początku walka w torze toczyła się między czterema osadami: AZS-u Szczecin, AZS-u Toruń, BTW i PTW. Na ostatnich 500 metrach przed metą z rywalizacji o medale odpadła osada bydgoska, a na prowadzenie wysunęła się osada płocka… Pechowy „rak” złapany przez jednego z naszych zawodników, spowodował jednak utratę prowadzenia i do końca pogoń za zwycięstwem – relacjonuje PTW.

Ostatecznie złoto zdobył Szczecin, srebro Toruń, a płocczanie otrzymali brązowy medal, przegrywając sekundę (!) do pierwszego i zarazem osiągając najlepszy wynik w swojej karierze zawodniczej.Niewiele brakowało, aby medal zdobyli ci sami zawodnicy w czwórce bez sternika. Wyścig finałowy w tej konkurencji od startu do mety ułożył się tak, że stawka była pewna, co do kolejności na mecie. Płocczanie zajęli czwarte miejsce.

Natomiast walki o medale nie miały szansy płockie juniorki młodsze – Inga Lipińska i Daria Śmigielska w dójkach podwójnych. W wyścigu półfinałowym były szóste i wystartowała w finale B, zajmując ostatecznie 10. miejsce.

W finałach OOM wystartowała jeszcze druga czwórka płocczan bez sternika, w składzie: Oliwier Wiśniewski, Igor Olczak, Wiktor Ossowski i Miłosz Wysocki.

– Dla tej osady były to zawody „po naukę”. Zawodnicy są jeszcze o rok młodsi i udział w tak ważnej imprezie miał przede wszystkim charakter szkoleniowy. Osada wygrała finał B, zajmując ostatecznie 7. miejsce – wyjaśnia w informacji prasowej Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Trenerami płockich wioślarzy są: Bogdan Zalewski i Jacek Karolak. Udział w OOM, jak również w przygotowaniach do imprezy, był możliwy dzięki wsparciu Gminy Płock i PKN ORLEN.

Fot. PTW

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU