Płoccy pływacy rozbili berliński bank

W pierwszych dniach grudnia znana młoda gwiazda płockiego sportu Tymoteusz Jóźwiak i jego brat Marcel startowali w międzynarodowych zawodach pływackich w Berlinie. Zdobyli aż 13 złotych medali!

1 i 2 grudnia Tymoteusz i Marcel Jóźwiak zawodnicy płockiego stowarzyszenia pływackiego Swim Płock startowali w Międzynarodowych zawodach o puchar Neukölln w Berlinie. Zawody odbywały się na basenie olimpijskim Europark w kompleksie słynnego Velodromu.

To był najważniejszy start sezonu jesiennego, do którego młodzi ludzie przygotowywali się od początku września. Poziom konkurencji był bardzo wysoki i na dodatek w składzie międzynarodowym. To tylko zmotywowało młodych pływaków do zaciętej walki.

W efekcie płocczanie zdobyli łącznie 13 złotych medali. To jak dotąd najlepszy wynik zawodników stowarzyszenia Swim Płock, jaki udało się osiągnąć w zawodach międzynarodowych za granicą. Tymek w swojej kategorii zwyciężył w siedmiu konkurencjach: