Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje zmiany w lekcjach wychowania fizycznego. Uczniowie będą zdobywać nowe umiejętności, w tym elementy obrony cywilnej. MEN chce też zacieśnić współpracę z wojskiem. Co to oznacza dla szkół?
Czy masło kupowane w promocji spełnia normy? Inspektorzy sprawdzili skład i oznakowanie produktów dostępnych w sklepach. Większość przeszła kontrolę pozytywnie, ale wykryto też uchybienia. Jakie?
Kierowcy zapłacą więcej za przejazd autostradą A2 na wielkopolskim odcinku. Nowe stawki weszły w życie 11 marca, a podwyżki uzasadniane są kosztami inwestycji i utrzymania trasy. Ile teraz wynoszą opłaty?
UOKiK przygląda się zasadom przyznawania kredytów przez banki. Wstępne ustalenia wskazują, że model scoringowy BIK może utrudniać konsumentom uzyskanie korzystnych ofert. Sprawa może zakończyć się surowymi karami dla banków.
Polacy mają otrzymać specjalny poradnik kryzysowy, który pomoże przygotować się na dłuższe przerwy w dostawie prądu oraz inne sytuacje awaryjne. Rząd zapowiada, że broszura trafi do każdego domu jeszcze w tym roku. Sprawdź, co się w niej znajdzie.
Polska chce zakończyć przestawianie zegarków. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zapowiada działania na forum Unii Europejskiej, aby raz na zawsze pożegnać się ze zmianą czasu. Czy to oznacza koniec tej wieloletniej praktyki?
Premier Donald Tusk zapowiedział w Sejmie powiększenie polskiej armii do pół miliona żołnierzy, w tym rezerwistów. Trwają także prace nad szkoleniami wojskowymi dla dorosłych mężczyzn, wzorowanymi na modelu szwajcarskim.
PKP Intercity planuje usprawnić podróże i poprawić jakość internetu w pociągach. Nowe routery mają rozwiązać problem słabego sygnału, na który pasażerowie narzekają od lat.
IKEA wycofuje z rynku kilka modeli girland i lamp LED. Powodem jest wadliwa wtyczka, która może grozić porażeniem prądem. Klienci powinni natychmiast zwrócić produkty do sklepów.
Samorządy apelują o podwyżki za wydanie prawa jazdy i dowodów rejestracyjnych. Ich zdaniem obecne stawki są za niskie i nie pokrywają kosztów produkcji dokumentów. Czy czekają nas zmiany?
Ponad 66 mln zł kar nałożył Prezes UOKiK na Jura Poland oraz największe sieci z elektroniką. Wszystko przez zmowę cenową, która trwała prawie 10 lat. Jakie były kulisy?
Sinsay wycofał ze sprzedaży jeden z produktów dla dzieci. Marka opublikowała ważny komunikat, z którym powinni zapoznać się rodzice. Co dokładnie się stało?