REKLAMA

Pingpongistki Nadwiślanina punktują

REKLAMA

Dziewczęta Nadwiślanina Płock zaczynają się liczyć się w grze o udział w Mistrzostwach Polski Juniorek. W rozegranym w Bilczy koło Kielc w miniony weekend turnieju Grand Prix Polski Juniorek, punkty liczące się do awansu na Mistrzostwa Polski w tej kategorii zdobyły aż trzy z nich.

W turnieju dla najlepszych zawodniczek w Polsce, w tej kategorii wiekowej najwyższe miejsce z płocczanek zajęła Katarzyna Bagrowska (25-32.). Po raz pierwszy kwalifikację do zawodów tej rangi wywalczyły aż trzy nadwiślanki. Miejsce w przedziale 41-48. zajęła Anna Wereszczaka, a dwa przedziały niżej (57-63.) sklasyfikowano Aleksandrę Lau.

Aleksandra Lau wygrała eliminacje wojewódzkie – Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny, a Katarzyna Bagrowska była druga w tych zawodach, co obu dało awans bezpośredni do II Grand Prix Polski. Anna Nowakowska, Sylwia Szelkowska i Anna Wereszczaka, myśląc o dalszej grze w drugim cyklu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski, musiały wziąć udział w poprzedzającym GPP turnieju eliminacyjnym.

W turnieju udział wzięły aż 53 zawodniczki z całego kraju, o 12 więcej niż przed I GPP Juniorek. Z tego grona do dalszych gier awansować mogło tylko 16 z nich. W grupie 16 szczęśliwych znalazła się Anna Wereszczaka, która – podobnie jak przed kilkoma miesiącami – wyszła z grupy eliminacyjnej do GPP na drugim miejscu. W fazie grupowej uległa jedynie 1:3 bardzo młodej (rocznik 2001), ale kadrowiczce – Katarzynie Węgrzyn z LKS Śnieżnik Stronie Śląskie, by pokonać 3:0 Dominikę Drelich z UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola i 3:2 Agatę Klabińską ze Stelli Gniezno (w ostatnim secie płocczanka prowadziła 8:0). Po wyjściu z grupy, w meczu decydującym bezpośrednio o awansie płocczanka pokonała 3:2, po kolejnym trzymającym do końca w napięciu pojedynku Patrycję Kapek z LKS Rój Żory (woj. śląskie).W Bilczy trzy z płocczanek zdobyły cenne punkty w klasyfikacji juniorek, które pozwalają im włączyć się do walki o awans do Mistrzostwach Polski Juniorek bez eliminacji. Według nieoficjalnych obliczeń, indywidualnie najbliżej upragnionego awansu jest Katarzyna Bagrowska, która po turnieju w Bilczy powinna znaleźć się albo w pierwszej 32 rocznikowych juniorek w kraju (roczniki 1996, 1997 i 1998), albo być tuż za tą grupą, która do Mistrzostw Polski awansuje bezpośrednio. Również dwie najwyżej punktujące nadwiślanki (w tym momencie Bagrowska i Wereszczaka) powinny znaleźć się w gronie pierwszych 16 klubowych dwójek, które zyskają bezpośredni awans do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek. Przed mistrzostwami płocczanki czeka jeszcze walka w trzecim cyklu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski (III WTK – 20 kwietnia i III GPP – 9-11 maja), po którym wyjaśni się kilka znaków zapytania.

Bilcza, 24-26 stycznia 2014
II Grand Prix Polski Juniorek
Kolejność końcowa: 1. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław), 2. Paulina Knyszewska (KS Bronowianka Kraków), 3-4. Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów), Aleksandra Falarz (Bronowianka), …, 25-32. Bagrowska, …, 41-48. Wereszczaka, …, 57-63. Lau, 64-116. (64-80. w klasyfikacji nieoficjalnej) Nowakowska, (112-116 w kl. nieof.) Szelkowska (nieoficjalnie 113-116.)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU