Groźna sytuacja w płockiej szkole. “Czy nasze dzieci są bezpieczne?” [AKTUALIZACJA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czytelnicy powiadomili nas o groźnej sytuacji, do której doszło w piątek w Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku. – Jakiś mężczyzna wybił w szkole szybę w drzwiach wejściowych, raniąc dziecko w rękę, panowała panika, interweniowała policja – napisał płocczanin.

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 lutego, około godziny 14, w Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Miodowej 13a.

– Z opowiadań dziecka wynika, że nieznany mężczyzna wybił w szkole szybę w drzwiach wejściowych, raniąc dziecko w rękę – napisał czytelnik. – Nauczycielka skręciła kostkę w nodze, panowała panika wśród dzieci, interweniowała policja. Czy nasze dzieci są należycie chronione w tej szkole? – niepokoił się płocczanin.

Również czytelniczka dopytywała o szczegóły tego zdarzenia. – Czy wiecie coś o szkole podstawowej numer 17 i policji? Podobno jakiś mężczyzna wybił szybę w szkole. Nie wiem nic, poza tym. Widzieliśmy tylko policję i dzieci, które opowiadały o sytuacji. Podobno był to mężczyzna spoza szkoły, pod wpływem narkotyków, który za jakimś uczniem przybiegł do szkoły – napisała mama jednego z uczniów.

Informacje potwierdziliśmy u rzecznika płockiej policji.

– Około godz. 14 w szkole podstawowej nr 17 mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych szkoły. Mężczyzna ten został zatrzymany, okazał się nim 20-latek z powiatu sierpeckiego. Był mocno nietrzeźwy, został zatrzymany w areszcie na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku – wyjaśnia Krzysztof Piasek. – Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. W zależności od wartości rozbitej szyby, będzie to albo zarzut popełnienia przestępstwa, albo wykroczenie – dodaje rzecznik płockiej policji.

Jak się dowiedzieliśmy, kontakt z mężczyzną był bardzo utrudniony, dlatego nie było możliwe uzyskanie żadnych dodatkowych informacji.

Aktualizacja

Skontaktowała się z nami również uczennica Szkoły Podstawowej nr 17, która była świadkiem tego zdarzenia.

– Już kończyłam lekcje, byłam bardzo blisko tego zdarzenia – napisała 13-letnia uczennica. – Najpierw widziałam duże zbiegowisko obok wejścia do szkoły i usłyszałam dźwięk wybitnej szyby. Zauważyłam twarz tego mężczyzny, widać było, że jest pod jakimś wpływem. Przez chwilę bałam się wyjść poza szkołę, ponieważ było zamieszanie. Ten mężczyzna zdążył uciec przez płot, zanim przyjechała policja – wyjaśnia.

 

Uczennice z płockiej podstawówki: Mamy traumę, boimy się iść w poniedziałek do szkoły…

Podziel się:

3 komentarze

  1. Szukanie sensacji… Jak widać szkoła chroniona, naćpanemu łobuzowi nie udało się wtargnąć do środka…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji