Pijany kierowca z Mobilis Płock? Czytelniczka: Dzieci bały się jechać!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Otrzymaliśmy niepokojącą wiadomość od naszej czytelniczki, której dzieci podróżowały autokarem Grupy Mobilis Płock. Według młodych pasażerów pojazdu, którzy jechali do szkoły, kierowca mógł być pod wpływem alkoholu, jechał bardzo niebezpiecznie, przysypiał. Sprawę zgłosili na policję.

W poniedziałek, 30 października napisała do nas zaniepokojona czytelniczka, która przyznaje, że po tym wydarzeniu boi się puszczać dzieci do szkoły autobusami Grupy Mobilis.

– Kolejny raz miałam problem z PKS, a dokładnie z kierowcą autobusu relacji Łubki-Płock o godzinie 6.50. Młodzież podejrzewała, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i dojechali tylko do Bulkowa. Bali się dalej jechać, gdyż kierowca bardzo niepewnie jechał całą drogę, tak jakby przysypiał. Wysiedli w Bulkowie, nikt już w ten autobus nie wsiadł. Ktoś próbował zabrać mu kluczyki, lecz kierowca nie oddał i pojechał dalej. Zostało to zgłoszone na numer alarmowy 112. Boje się tym autobusem puszczać dzieci do szkoły – wyjaśnia zdarzenie czytelniczka.

Jak tłumaczy kobieta, był to biały autobus Grupy Mobilis Płock.

Policja: Tak, było takie zgłoszenie

Rzecznik płockiej policji potwierdza, że mundurowi otrzymali takie zgłoszenie i pojechali sprawdzić zaistniałą sytuację.

– Otrzymaliśmy takie zgłoszenie, w tej sprawie został wysłany patrol z Podolszyc, który jechał trasą autobusu aż do Bulkowa i dalej. Niestety, autobusu ani kierowcy nie było. Objechali także pobliskie tereny Radzanowa i Bulkowa, jak również teren szkoły. Próbowali odszukać biały autobus Grupy Mobilis. Pojazd jakby zapadł się pod ziemię – poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Grupa Mobilis: Nie ma akceptacji na takie zachowanie!

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Grypy Mobilis Płock. Poinformowaliśmy ich o zaistniałym wydarzeniu. Przedstawicielka firmy zapewniła, że sprawa od razu zostanie zgłoszona i nie zostanie zbagatelizowana.

– W naszej firmie nie ma akceptacji dla prowadzenia pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie zajmiemy się sprawą, najpierw musimy dokładnie ustalić czy był to nasz autobus i który kierowca wtedy prowadził. Oczywiście, zaraz po ustaleniu tych informacji jak najszybciej ustosunkujemy się do zaistniałej sytuacji – poinformowała Barbara Matusik z biura prasowego Grupy Mobilis.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to przestępstwo. Jak skończy się sprawa? O tym będziemy informować na bieżąco.

Grupa Mobilis nie ma ostatnio szczęścia, tracąc zaufanie swoich klientów. Przypomnijmy, że niedawno, na prośbę czytelników, poruszaliśmy problem znikających rozkładów jazdy czy opóźniających się lub w ogóle nie przyjeżdżających autobusów tej firmy.

Autobusy nie przyjeżdżają, znikają rozkłady. Co się dzieje z PKS Płock?

Podziel się:

3 komentarze

  1. Nie dziwie się że się upił – pewnie wypłatę zobaczył !! Przecież tam wszyscy normalni kierowcy już dawno uciekli kto normalny zgodzi się na głodowe pensje tylko po to żeby utrzymać kilku niekompetentnych darmozjadów w biurze na bielskiej

  2. były wasz pasażer na

    jak lis chciał kupić inny pks i błagał załogę by wyrazili zgodę na sprzedaż pks to miało być tak pięknie nowe wozy , linie a jakie zarobki a tu najniższe 1520 i emeryci 70 plus za kółkiem

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji