REKLAMA

Pierwszy w Polsce „zabawny horror” dla dzieci do obejrzenia w Płocku

REKLAMA

W najbliższą niedzielę dzieci z Płocka będą bawić aktorzy łódzkiego teatru PICCOLO, którzy zaprezentują sztukę „Złota kaczka i duch starego zamku”. Już od 18 lipca dostępne są darmowe wejściówki.

Barwna, pełna humoru i piosenek, przepiękna baśń zostanie przedstawiona najmłodszym mieszkańcom naszego miasta już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, na deskach Spółdzielczego Domu Kultury PSM przy ul. B. Krzywoustego w Płocku. – „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku” to pierwszy w Polsce „horror” dla dzieci – tyleż straszny co zabawny – zapewniają aktorzy Teatru PICCOLO z Łodzi, którzy po raz kolejny wystąpią przed płocką publicznością.

Zgodnie ze scenariuszem, pan Bajarz trafia do tajemniczego zamku, w którego katakumbach znajduje wielkie złote jajo. Wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami, ucieka i porzuca błyszczące znalezisko, które wpada w ręce złej, chciwej i podstępnej wiedźmy. Wtem, na scenie pojawia się dobry duszek… i to, co wydaje się troszeczkę straszne, nabiera kolorowych barw.

Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymanie słowa, to pozytywne zachowania? Na te pytania dzieci na pewno znajdą odpowiedź. Spektakl oparty na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce, zostanie zaprezentowany najmłodszym widzom 22 lipca dwukrotnie, najpierw o godzinie 11, a następnie o 14.

Przed wymagającą płocką widownią, bezpłatne spotkanie z teatrem odbędzie się już po raz szósty w tym roku, w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA – DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. Widzów w wieku od 4 do 9 lat wraz z opiekunami zaprasza PKN ORLEN, który jest sponsorem spotkań ze sztuką, prezentowanych zarówno dla dzieci, jak i płockich seniorów.Inauguracja projektu dla dzieci odbyła się w ubiegłym roku, a każde z przedstawień, które można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 11 spektakli, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. Dotychczas widzowie mieli okazję obejrzeć aktorów sceny łódzkiej w sztuce „Bałwankowa kraina”, artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, a wraz z aktorami sceny gliwickiej zobaczyli spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu można było podziwiać artystów sceny olsztyńskiej, którzy zaprezentowali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec stał natomiast pod znakiem rozśpiewanych zwierząt zaprezentowanych przez teatr z Gdańska w spektaklu „Muzyczne Zoo”.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu mogą odebrać bezpłatne wejściówki w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 już w środę, 18 lipca i czwartek, 19 lipca. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Dlatego też zaproszenia wydawane będą od godziny 17 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. XX says:

    Nie ma ZABAWNYCH HORRORÓW – to pranie mózgów nowych janczarów

    BEZ MIŁOŚCI DO BLIŹNICH. BEZ JEZUSA….

    aby poddali się przemysłowi Reklam jak dorosną. Przedsionek Reklam w polskojęzycznych TV z przekazem .NIC NIE JEST WAŻNE .

    ZOSTAW I BĄDŹ POSŁUSZNY..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU