REKLAMA

Pierwsze sukcesy w Australii. Młodzi płocczanie z medalami [FILM]

REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, młodzi płocczanie, którzy biorą udział w 48. Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Lake Macquarie, odnieśli pierwsze sukcesy. Łukasz Solak wywalczył złoty medal w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 metrów, a jego siostra Ania – brązowy medal na 50 metrów delfinem.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy, w igrzyskach w Australii bierze udział około 1500 sportowców reprezentujących 80 miast z 28 krajów świata. Polskę  reprezentuje 23-osobowa ekipa z naszego miasta. Zawody rozpoczęły się 6 grudnia i już po dwóch dniach reprezentanci z Płocka mogą pochwalić się dobrym wynikiem. Łukasz Solak wywalczył złoto w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 metrów, zaś jego siostra, Anna Solak, brąz na 50 metrów delfinem.
Zobaczcie jak reprezentanci naszego miasta wnosili na arenę rozgrywek naszą flagę narodową.Nie jest to jedyna produkcja filmowa związana z tym niecodziennym wydarzeniem. Przed zawodami płocka reprezentacja Polski zapowiadała swój udział w sportowych zmaganiach.

Zawody potrwają do 11 grudnia. Nasi sportowcy rywalizują w pływaniu, lekkoatletyce i piłce nożnej. W programie igrzysk są też konkurencje w gimnastyce artystycznej, żeglarstwie, piłce wodnej, golfie, wyścigach bmx.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU