REKLAMA

Pierwsza Dama podziękowała żołnierzom za pomoc kombatantom

REKLAMA

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podziękowała uczestnikom akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Mazowieccy żołnierze pomogli przetrwać kombatantom najtrudniejszy okres pandemii, przyłączając się do inicjatywy społecznej, w ramach operacji „Odporna Wiosna”.

3 lipca Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda uroczyście podsumowała akcję „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. W inicjatywie brali udział liczni wolontariusze oraz firmy i instytucje, w tym także mazowieccy żołnierze. W podsumowaniu 101 dni trwania projektu wziął udział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą Wolność, My walczyliśmy o Ich zdrowie” rozpoczęła się w połowie marca, a zakończyła 3 lipca. Uczestnicy pomagali 350 kombatantom oraz ich bliskim, dostarczając około 42 tys. ciepłych posiłków.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w ramach swojej operacji Odporna Wiosna, uczestniczyła w działaniach na rzecz kombatantów z Mazowsza.

– Życie większości z nich zmieniło się w okresie epidemii diametralnie. Jednak potrzeby wciąż były takie same, ciepły posiłek, opieka, ze spełnieniem tych podstawowych największy problem miały osoby starsze i to one były najbardziej zagrożone wirusem – 6MBOT w operacji Odporna Wiosna swoją pomocą objęła 304 kombatantów – Czasami wystarczył telefon i zwykła rozmowa, czasami nasi żołnierze pomagali w zakupach i załatwieniu najpilniejszych spraw, a bardzo często było to dostarczenie ciepłego posiłku. Każde spotkanie to niezwykła okazja nie tylko do pomocy tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i próba odwdzięczenia się za to, co dla nas zrobili, ale przede wszystkim są to dla Terytorialsów żywe lekcje historii i spotkania z autorytetami – podsumowuje pomoc kombatantom w ramach „Odpornej Wiosny” płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.fot. materiały prasowe

Podczas spotkania w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda doceniła i podziękowała za zaangażowanie wszystkim uczestnikom akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”.

– Myślę, że kierowała państwem po prostu potrzeba serca i to jest najpiękniejsze. To, co zrobili państwo w imię społecznej solidarności, trafiło do niezwykłych ludzi: bohaterów, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko zdrowie, by wywalczyć wolność dla nas. Jest to swoisty akt wdzięczności, ale nie zapomnieli państwo o współczesnych bohaterach: pracownikach służby zdrowia – powiedziała Agata Kornhauser-Duda małżonka prezydenta.

Inicjatorami akcji były: Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej, Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki oraz Społecznicy z projektu „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal pomagają kombatantom i osobom w podeszłym wieku. Misją WOT jest pielęgnowanie pamięci i stanie na straży wartości, o które walczyli ich patroni.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU