Pięćdziesięciolecie miejskiego przedszkola nr 9 na ludowo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejskie przedszkole nr 9 istnieje już pięćdziesiąt lat. Z tej okazji zorganizowano jubileuszowe obchody, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele ratusza, kuratorium, placówek współpracujących oraz przedszkolaki, ubrane w stroje ludowe.

– W ciągu pół wieku zmieniała się struktura placówki, zmieniała się kadra, ale nadrzędna idea naszego przedszkola jest zawsze taka sama – najważniejsze jest dobro dziecka – mówiła dyrektor Katarzyna Zygmuntowicz.

Na uroczystość przybyło wielu gości, których w progu witały przedszkolaki, ubrane w ludowe stroje. Wśród nich byli m.in. wiceprezydent Płocka, Roman Siemiątkowski, przedstawiciele kuratorium, Książnicy Płockiej, Muzeum Mazowieckiego, dyrektorzy miejskich przedszkoli i sąsiadujących z MP 9 szkół – Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 5 oraz przedstawiciele rady rodziców. Były gratulacje, życzenia i prezenty.

– Składam najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej – powiedział wiceprezydent Roman Siemiątkowski. – Gratulując pięknego jubileuszu, życzę pani dyrektor i wszystkim pracownikom, aby kolejne lata obfitowały w sukcesy wychowawcze i dostarczały satysfakcji z obserwowania, jak dorastają państwa podopieczni – dodał.

Historię i teraźniejszość placówki przybliżyła dyrektor Zygmuntowicz. Wspomniała ona, że obecnie przedszkole prowadzi pięć całodziennych grup przedszkolnych, realizuje wiele różnorodnych projektów i programów, posiada też kilka certyfikatów, m.in. „Przedszkole wspierające uzdolnienia”.

W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki w strojach ludowych. Były piosenki o Wiśle, tańce góralskie i krakowski Lajkonik. Dzieci pięknie prezentowały się w kolorowych strojach i wspaniale czuły się na scenie. Każdy występ nagradzany był gromkimi oklaskami.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji