REKLAMA

Pewna wygrana Wisły z Pogonią Szczecin

REKLAMA

Ekipa nafciarzy wygrała mecz z drużyną Gaz System Pogoń Szczecin 29:40 (13:24). Tym samym Orlen Wisła Płock awansowała do półfinału Mistrzostw Polski.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu płocczan. I choć to Pogoń pierwsza odnalazła drogę do bramki Wisły – w pierwszej minucie celnym rzutem popisał się Mateusz Zaremba – to kontrola na parkiecie cały czas należała do nafciarzy. Drużyna ze Szczecina próbowała nawiązywać walkę wyłącznie na początku pierwszej połowy. Wiślacy atakowali, tworzyli akcje i zdobywali bramkę za bramką, pokazując jednocześnie dobrą grę w obronie. Nafciarze schodzili do szatni prowadząc różnicą jedenastu „oczek” – 24:13.

PowiązaneTematy

Obraz drugiej połowy był w zasadzie identyczny jak ten z pierwszych 30 minut. Piłkarze z Płocka utrzymywali przewagę i nie pozwalali szczecinianom na rozwinięcie skrzydeł. W rezultacie mecz zakończył się imponującym wynikiem 40:29.

Dzięki tej wygranej zespół Orlen Wisły Płock awansował do półfinału rozgrywek Mistrzostw Polski, gdzie zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn.

Gaz-System Pogoń Szczecin – Orlen Wisła Płock 29:40 (13:24)

Gaz-System: Ligarzewski, Stojković, Andreev – Bruna(4), Biały(1), Marcinkian(1, 1/1 k), Wardziński(2), Gierak(3), Krupa(1), Jedziniak(1), Smuniewski, Marković(2), Konitz(5), Zaremba(3), Zydroń(6).

Orlen Wisła: Šego, Wichary – Eklemović(4), Spanne(5), Wiśniewski(5), Kubisztal(3), Kavas(3), Ghionea(6), Zołoteńko, Toromanović(5), Syprzak(5), Nikčević(4, 1/1k), Ilyés(1), Twardo.

Upomnienia: Bruna, Krupa, Marković – Kubisztal, Twardo

Kary: Gaz-System 8 min(Bruna 4 min; Gierak i Krupa po 2 min) – Orlen Wisła 8 min (Ghionea 4 min; Spanne i Zołoteńko po 2).