REKLAMA

PERN z nowym logo i nazwą

REKLAMA

Od 1 czerwca Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” ma prostszą nazwę i równie proste logo. Teraz płocka spółka będzie używała – od dawna stosowanego – skrótu PERN SA.

Dotychczasowa, długa nazwa spółki, która zarządza m.in. siecią magistrali tłoczących ropę z Rosji do Polski i rafinerii w Niemczech, została skrócona, aby łatwiej można ją zapamiętać również za granicą.

Stare logo PERN
Stare logo PERN

– Nowa, skrócona nazwa jest prosta, łatwa do zapamiętania, lepiej brzmi w językach obcych, odpowiada współczesnym standardom biznesu – twierdzi spółka. Natomiast nowe logo jest wg PERN „bardziej klarowne w formie, oszczędne, niemal techniczne, przez co nawiązuje do inżynieryjnej działalności”. Ma również ułatwiać rozpoznawalność marki uporządkować wizualnie spółki grupy kapitałowej PERN. – Przesłanie nowego logotypu to: Potęga technologii, Poszanowanie środowiska, Profesjonalizm załogi. Wiodąca litera P, to nic innego jak zmodernizowana i zdynamizowana forma rurociągu z poprzedniego znaku. Konstrukcja litery E obrazuje z kolei tak charakterystyczne dla spółki elementy jak budynek siedziby firmy, czy specyficzną konstrukcję zbiornika – tłumaczy PERN.

Nowe logo PERN
Nowe logo PERN

Przypomnijmy, że na podstawie przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, od 1 lipca br. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej ma przejąć uprawnienia Skarbu Państwa wobec PERN, natomiast pod nadzorem Ministerstwa Energii znajdą się spółki paliwowe, w tym PKN Orlen, Grupa Lotos, Naftoport oraz Siarkopol.PERN to strategiczna spółka dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Tłoczy ropę naftową rurociągiem „Przyjaźń” z Rosji – ok. 50 mln ton rocznie – do rafinerii krajowych: PKN Orlen oraz Grupy Lotos, a także dwóch rafinerii w Niemczech: PCK Schwedt i Mider Spergau. W Polsce spółka zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi o łącznej pojemności ok. 3,5 mln metrów sześc.

A jak Wam podoba się nowe logo spółki?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU