REKLAMA

Patriotyczny bieg ulicami Płocka

REKLAMA

W czwartkowe przedpołudnie tuż przed narodowym świętem odbył się Bieg Niepodległości. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej sportowej imprezy, która rokrocznie gromadzi coraz większe rzesze entuzjastów. Tak było też i tym razem. W biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, ale nie zabrakło także dorosłych uczestników.

Wydarzenie rozpoczęła część patriotyczna, w trakcie której uczniowie przypomnieli wydarzenia sprzed 98 lat i wkład mieszkańców Płocka w odzyskanie niepodległości. W patriotyczny nastrój doskonale wprowadziła Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Technicznych przygrywając legionowe pieśni.

W uroczystości uczestniczyli płoccy parlamentarzyści, nie zabrakło również Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który jest gorącym orędownikiem tej imprezy.A potem wszyscy wspólnie ruszyli na linię startu. Nad głowami biegaczy załopotały biało-czerwone flagi. Każdy pobiegł na miarę swych możliwości, ale z przekonaniem, że właśnie w taki sposób – w pokoju i przyjaźni, wzajemnym zrozumieniu, bez sporów i nikomu niepotrzebnego jątrzenia, podziałów, bezsensownych dyskusji, uczcił rocznicę narodzin niepodległej Polski.

Tymczasem na mecie… na zwycięzców czekały już laury – puchary i pamiątkowe dyplomy, a dla wszystkich uczestników jubileuszowego X Biegu Niepodległości grzała się krzepiąca i smaczna grochówka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU