Parkuj legalnie przy szpitalu lub… zapłać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Parkowanie przy szpitalu było trudne. Wiedzą o tym wszyscy, którzy w środku tygodnia w tym miejscu próbowali zostawić swój samochód. Teraz jednak jest nowy parking, choć… niewykorzystywany.

Jakiś czas temu oddano do użytku 254 nowe miejsca parkingowe, rozwiązujące problem z zostawieniem samochodu przy szpitalu na Winiarach. Jednak przyzwyczajenie ciężko zmienić, a lenistwo jeszcze trudniej wytępić. Parking jest dalej niż upodobane miejsca przy wejściu. Każdy wie, że parkowanie przy izbie przyjęć utrudnia przejazd chociażby karetkom. Wcześniej można było jakoś to usprawiedliwić, bo nie było gdzie parkować, teraz już nawet nie wypada.

Jeżeli nie chce wam się iść około dwustu metrów do nowego parkingu, musicie przygotować się na wydatek rzędu 300 złotych, bo tyle kosztuje mandat. Dodatkowo na konto kierowcy trafi jeden punkt karny, trzeba się liczyć także z ryzykiem odholowania auta. – Odstępujemy  od pouczeń, a zaistniałe wykroczenia kończyć będziemy w postępowaniu mandatowym lub w przypadku odmowy przyjęcia mandatu karnego, kierować będziemy wnioski do sądu. Nieprawidłowo zaparkowane auto może zostać również odholowane na parking strzeżony, jeśli będzie blokowało dojazd – ostrzega Jolanta Głowacka ze Straży Miejskiej w Płocku.

Pierwsze samochody już zostały odholowane. Zobaczcie zdjęcia.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji