Noc Muzeów w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 17 maja, w Płocku organizowana jest Noc Muzeów. Do tej międzynarodowej akcji dołączyły cztery płockie placówki. W planach są m.in. projekcje archiwalnych filmów oraz gry i zabawy dla całych rodzin.

Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 1997 roku w Berlinie. Impreza okazała się ogromnym sukcesem, dlatego też podobne wydarzenia zaczęły pojawiać się w innych miastach. Obecnie Noc Muzeów, pod wieloma nazwami, odbywa się w ponad 120 miastach Europy. W Polsce pierwszą z nich zorganizowano w 2003 roku w Poznaniu.

Noc Muzeów cieszy się dużym zainteresowaniem także w Płocku. Właśnie dlatego impreza powraca w tym roku. Tym razem wezmą w niej udział cztery płockie muzea: Kamienica przy ulicy Tumskiej 8, Spichlerz na Kazimierza Wielkiego, Galeria Kino na Tumskiej i Muzeum Żydów Mazowieckich. Do każdego z nich będzie można wejść w godzinach od 18 do północy.

Poniżej pełen harmonogram płockiej Nocy Muzeów 2014:

Kamienica ul.Tumska 8:

– wystawy stałe: secesja, art deco, X Wieków Płocka,
– godz. 19.00 – 23.00 projekcje filmów archiwalnych z Mirą Zimińską -Sygietyńską: “Każdemu wolno kochać” (1933), “Manewry miłosne”(1935) i “Papa się żeni”(1936),
– wystawa czasowa “Fałszerstwa znaków pieniężnych od średniowiecza do współczesności”,
– foto- retro, gry i zabawy rodzinne.

Spichlerz ul. Kazimierza Wielkiego 11 B:

– wystawa czasowa “Wielkanoc w kontekście zbawienia”.

Galeria Kino ul. Tumska 5a:

– wystawa czasowa „Płock portret miasta II”.

Muzeum Żydów Mazowieckich ul. Kwiatka 7:

– wystawa fotograficzna „Dzieci Eretz Israel”,
– kawa “po żydowsku”.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Kolejny malkontent. Ludzie skąd wy się bierzecie? Jak Ci nie odpowiada to jedź do Warszawy. Staniesz w kilometrowej kolejce do Muzeum Narodowego i będziesz zadowolony. Szanuj to co nasze!

    • Haha, Ty chyba żartujesz człowieku… Czy tak na serio? Spójrz na “atrakcje” w tym co nasze i na to co napisał człowiek poniżej. Ja się w stu procentach zgadzam. Nic ciekawego w Płocku na noc muzeów nie zaplanowano. Mam 23 lata i co? Mam siedzieć i oglądać filmy? Wolę poznawać historię aktywnie i przy okazji poznać fajnych ludzi w kolejce niż pić kawę po żydowsku w nudnej atmosferze. No, niestety… Taka jest rzeczywistość psze pana/pani. Kulturalnie się zwijamy. I to nie jest narzekanie, to stwierdzanie faktów.

  2. JolazPłockarobiKlocka na

    Oho! W Płocku to jak zwykle tyle atrakcji, że nie wiadomo na co się zdecydować…Na kawe po żydowsku, czy może od razu na wielkanocne zmartwychwstanie w kontekście zbawienia… Ale przed tym wszystkim zapewne można pospać przy filmach z początku XX wieku.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji