Pamięci Adama Sijka..

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniu 3 października 2016 r. odszedł nasz Kolega i Przyjaciel Adam Sijka. Podczas uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Prawosławno-Katolickim przy ul. Norbertańskiej oddaliśmy hołd za jego dobroć i wielkoduszność.

adamsijkaCały życiorys naszego kolegi daje świadectwo głęboko smutnej prawdy – najtrudniej rozstajemy się z tymi ludźmi, którzy pozostawili po sobie tak dużo owoców miłości i dobra. Bez wątpienia Ś.P. Adam przeżył swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Żył nie tylko dla Swoje Rodziny, oddawał swoje serce, siły i czas drugiemu człowiekowi.

Odszedł człowiek ceniony i zasłużony. Od 46 lat był oddanym działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża. Swoją działalność w Stowarzyszeniu rozpoczął, wstępując w szeregi Honorowych Dawców Krwi. Był założycielem Klubu HDK PCK ”Transmlecz” gdzie pełnił funkcję prezesa.

Funkcję wiceprezesa pełnił również w Klubie HDK „Aorta”. Przez całe życie dzielił się cząstką siebie – oddał ponad 40 l krwi. Za swą niezwykłą zaangażowaną działalność został wyróżniony tytułem Zasłużony dla Zdrowia i Narodu, otrzymał wszystkie odznaczenia resortowe, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a także najwyższe odznaczenie krwiodawców – „Kryształowe Serce”.

Ze zdwojoną energią poświęcał się działalności w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża. Wspierał fachową wiedzą pracowników wydziału ekonomicznego. Kolejno pełnił funkcję przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rejonowej i Okręgowej Komisji Rewizyjnej PCK. Ze szczególnym zaangażowaniem włączał się we wszystkie akcje pomocowe, pozyskiwał środki finansowe na pomoc ludziom pokrzywdzonym przez los. Wspierał we wszystkich pracach Zarząd Rejonowy PCK.

Poeta ksiądz Jan Twardowski napisał „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Adam kochał ludzi i za szybko odszedł. Tacy ludzie jak Adam nie odchodzą nigdy na zawsze. Pozostają w naszej pomięci, jak nasz Kolega – pogodny, życzliwy dla wszystkich, dzielący się sobą bez reszty. Dumnie kroczył w pocztach sztandarowych Honorowych Dawców Krwi Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Przyszedł czas, że Sztandary pochyliły się, składając mu hołd i podziękowanie.

Odejście Adama Sijki jest ogromną stratą dla Stowarzyszenia.
Wiemy, że odszedł z rękami pełnymi dobrych uczynków.

Zarząd, Pracownicy i Działacze Oddziału Rejonowego PCK w Płocku

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji