Poślizg i dachowanie – trzech rannych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wczoraj przez cały dzień pisaliśmy o trudnych warunkach na drogach i kolizjach, do jakich w związku z tym dochodziło. Statystyki, niestety, potwierdziły tendencję – miniona doba zaowocowała aż 29 kolizjami i jednym wypadkiem.

Do wypadku doszło 6 października w miejscowości Nowe Wymyśle (gm. Gąbin), ok. 6 km od Dobrzykowa.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem volkswagen transporter nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał z drogi a następnie dachował – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, trzech pasażerów pojazdu z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – dodaje rzecznik.

Pomimo tak trudnych warunków, znalazł się kierowca, który wsiadł za kierownicę z promilami. Policjancie zatrzymali go w miejscowości Rogowo (gm. Bulkowo).

Dobra wiadomość jest taka, że nie było poważnych zdarzeń kryminalnych. – Problemem jest tylko brak rozsądku na drogach, o czym świadczy ilość kolizji. Policjanci apelują do kierowców o zdrowy rozsądek oraz o to, aby wzięli pod uwagę fakt, że na drogach zmieniły się warunki do jazdy. Mokra nawierzchnia, leżące na niej mokre liście oraz występujące miejscowo, czasowe oszronienie jezdni powodują, że droga hamowania się wydłuża, a co za tym idzie, należy jeździć z mniejszą prędkością, aby w porę zahamować przed przeszkodą – podsumowuje rzecznik płockiej policji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji