Oszustwo „na elektryka”

REKLAMA

Złodzieje wymyślają kolejne sposoby na okradanie starszych osób. Dzisiaj płocczanka wpuściła do mieszkania dwóch obcych mężczyzn, którzy twierdzili, że muszą sprawdzić instalację elektryczną. Po ich wyjściu kobieta stwierdziła brak pieniędzy.

Około godziny 11 do drzwi mieszkania 83-letniej kobiety przy ul. Pszczelej zapukało dwóch mężczyzn. Płocczanka otworzyła im, kiedy oświadczyli, że muszą sprawdzić instalację elektryczną w jej mieszkaniu. Zaufała im na tyle, że gdy rozmawiała z jednym mężczyzną, drugi pod pozorem kontroli instalacji elektrycznej sprawdzał inne pomieszczenia. Po wyjściu mężczyzn kobieta stwierdziła brak pieniędzy, które trzymała w domu. Mężczyźni wyglądali na 20 i 40 lat, byli wzrostu około 180 cm, obydwaj ubrani w ciemne ubrania. Płoccy policjanci zwracają się do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie, aby skontaktowali się z Komendą Miejską Policji w Płocku pod nr tel. 266 16 00 lub 997.

PowiązaneTematy

To już kolejny przykład tego, że warto w takich wypadkach zachować dużą ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Jeśli ktokolwiek chce wejść do naszego mieszkania i chce wykonać jakiekolwiek czynności, powinien pokazać identyfikator lub legitymację z wyraźną nazwą instytucji, w której pracuje. Wówczas, w przypadku wątpliwości, można zadzwonić i upewnić się, że w danym dniu ta osoba wykonuje określone czynności. Każdy urzędnik lub inny pracownik ma obowiązek wylegitymowania się przed wejściem do naszego mieszkania. Jeśli tego nie zrobi, mamy prawo żądać od niego legitymacji lub identyfikatora.