REKLAMA

Osiedle Miodowa zaprosiło na piknik [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Mieszkańcy Płocka mieli okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 17. Impreza, pełna atrakcji, jest wspólną inicjatywą szkoły i rady osiedla Miodowa.

31 maja odbył się Piknik Rodzinny, organizowany przez Radę Osiedla Miodowa oraz Szkołę Podstawową nr 17. Podczas imprezy nie tylko można było liczyć na występy uczniów i kiełbaskę z grilla – na dzieci czekało również stanowisko do malowania twarzy i włosów, punkt plastyczny, a także dmuchany zamek.

Wszyscy mogli podziwiać pokaz judo w wykonaniu członków UKS Judo Kano Płock, bliżej poznać egzotyczne zwierzęta dzięki Zwierzakolubom i zgłębić tajniki budownictwa na stanowisku Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, czyli popularnej „Budowlanki”.

PowiązaneTematy

– Tak naprawdę, łączymy tutaj uroczystości takie jak Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Myślę, że taka wspólna zabawa i wspólne działania, bo rodzice razem z dziećmi biorą udział w konkursach, bardzo integruje środowisko – mówiła Anna Wiśniewska, dyrektor SP nr 17.

Szczególnie istotny dla organizatorów jest aspekt rodzinny pikniku, gdyż SP nr 17 stawia na kultywowanie tradycji rodzinnych. Dyrektor podkreśliła, że ważne jest, by spotykać się nie tylko na zebraniach, ale właśnie podczas zabawy, gdy można porozmawiać i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Mariusz Kinalski

– Coroczny piknik co roku ściąga ogromne rzesze mieszkańców osiedla Miodowa – przyznał Mariusz Kinalski, przewodniczący RMO Miodowa. – To dość zapomniane przez miasto osiedle raz do roku ożywa i jest to dla nas sygnał, że mieszkańcy chcą i potrzebują integracji. Widać to doskonale po corocznej frekwencji. Bardzo dziękuje w imieniu Rady Osiedla Miodowa wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przez RMO Miodowa i SP 17 corocznych edycji pikniku. Cieszymy się, że spełniamy oczekiwania mieszkańców i zobowiązujemy się, że do końca trwania naszej kadencji różnorodność atrakcji na naszych piknikach będzie zwiększana – podsumował Mariusz Kinalski.

Organizatorzy dziękują za wsparcie pikniku: Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Dołek Team, PGO Sp. z o.o., Remontex, Szkole Podstawowej nr 17, Straży Miejskiej, Policji, WOPR Płock, Straży Pożarnej, ZDZ Szkole „Budowlanka”, WORD Płock, SPR Wisła Płock, Zwierzakoluby.