Orlen znów uciążliwy dla płocczan

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKN Orlen poinformował o pracach, zaplanowanych na 16 marca i związanych z tym uciążliwościach. Możemy spodziewać się hałasu oraz zwiększonego zrzutu gazów na pochodnię.

Już jutro, w godzinach 8-16 w Zakładzie Elektrociepłowni PKN Orlen będą ustawiane zawory bezpieczeństwa jednego z kotłów, co spowoduje wzrost emisji hałasu do atmosfery.

Od 17 marca do 15 kwietnia planowany jest postój remontowy jednej instalacji. W tym czasie może wystąpić zwiększony zrzut gazów na pochodnię. Podczas postoju będą wykonywane prace związane z płukaniem, myciem i parowaniem aparatów.

Ponowny rozruch instalacji HON VI wiąże się głośnymi efektami dźwiękowymi oraz większym niż zwykle płomieniem, szczególnie w godzinach wieczornych.

Orlen zapewnia, że w celu minimalizacji uciążliwości proces będzie stale monitorowany przez wykwalifikowany zespół oraz służby ochrony środowiska, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.

O prowadzonych pracach poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Uruchomienie instalacji HON VI planowane jest na połowę kwietnia.

– Prowadzone w tym okresie operacje będą pod stałą kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska – zapewnia koncern.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji