REKLAMA

Orlen zmienia stawki taryfy za ciepło. Będą podwyżki

REKLAMA

Jak podaje biuro prasowe Orlenu, koncern aktualizuje taryfę za ciepło. Będzie drożej. Podwyżka dla odbiorców indywidualnych wyniesie 18,5 proc., zaś dla przemysłowych 40,5 proc. 

Koncern tłumaczy, że zmiana taryfy była konieczna. W ciągu ostatnich siedmiu lat odnotowano bowiem wzrost kosztów paliwa wykorzystywanego do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Zgodnie z danymi Orlenu, wzrost nastąpił o ponad 141 proc. – W tym czasie taryfa dla odbiorców z Płocka wzrastała średniorocznie zaledwie o około 9,4 proc. – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Zmiana stawek została zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki. Nowa taryfa obowiązywać będzie od 14 sierpnia.Zgodnie z informacjami publikowanymi przez Prezesa URE, średnie ceny za sprzedaż ciepła przez bezpośrednich producentów za ubiegły rok kształtowały się pomiędzy 40,80 zł/GJ (w ciepłowniach węglowych), 72,23 zł/GJ (w ciepłowniach na paliwa gazowe) i 151,40 zł/GJ (w ciepłowniach na olej opałowy).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Co_za_orlen says:

    Ponad 40% podwyżki dla firm???? To Putin już rządzi Orlenem czy co? Ja rozumiem korektę o 0.4% czy 4% mega podwyżkę ale ponad 40%? Przecież firmy muszą zwolnić ludzi aby mieć na koszty a ludzie bez pracy dostaną kolejne prawie 20% podwyżki… SZOK!!!!

  2. Marek says:

    Nie jest to radosna wiadomość dla większości mieszkańców Płocka, zwłaszcza dla tych z niskim wynagrodzeniem!!! Sądzę, ze o tyle procent nie wzrosły płace zdecydowanej większości pracowników w 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU