Orlen Transport ostatecznie sprzedany

REKLAMA

Jak informuje biuro prasowe Polskiego Koncernu Naftowego „Orlen”, dzisiaj sfinalizowana została umowa sprzedaży spółki Orlen Transport. Nabywcą, jak już informowaliśmy, jest firma Trans Polonia. 

Umowa była podpisana już 16 listopada ubiegłego roku. W wyniku jej zawarcia, firma Trans Polonia za kwotę 84,5 mln złotych stała się właścicielem 100% akcji spółki. Jak tłumaczy koncern, sprzedaż aktywów transportowych jest zgodna ze przyjętą strategią, która ma wpłynąć na wzrost wartości Orlenu w perspektywie długoterminowej.

PowiązaneTematy

Orlen Transport zajmuje się transportem drogowym benzyny, oleju napędowego, gazu oraz paliwa samolotowego. Na terenie Polski ma 23 bazy transportowe oraz 223 zestawy przystosowane do transportu towarów niebezpiecznych. Spółka zatrudnia 582 pracowników, 485 z nich to kierowcy. Zysk netto za rok 2015 to 14,9 mln złotych.

Grupa Trans Polonia zajmuje się logistyką i transportem paliw płynnych, współpracuje z ok. 100 podmiotami w Europie. Dysponuje 200 nowoczesnymi pojazdami. Od 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.