REKLAMA

ORLEN Team zwyciężył w ostatnim etapie Abu Dhabi Desert Challenge

REKLAMA

Kuba Przygoński wywalczył etapowe zwycięstwo na finiszu rajdu Abu Dhabi. W klasyfikacji generalnej załoga ORLEN Team uplasowała się poza pierwszą dziesiątką, z powodu wcześniejszej awarii samochodu.

Tegoroczny start w Abu Dhabi Desert Challenge był dla Przygońskiego i Gottschalka prawdziwą sinusoidą. W pierwszym etapie duet jadący MINI Buggy był bliski zwycięstwa, ale 5 km przed metą awarii uległa półoś samochodu.

Załoga ORLEN Team najszybsza okazała się na trzecim odcinku rajdu, jednak dzień później nie wystartowała z powodu awarii skrzyni biegów. Triumf w ostatnim, liczącym 214,47 km etapie, potwierdził bardzo wysoką dyspozycję Przygońskiego i Gottschalka.

PowiązaneTematy

– Podczas tego rajdu przekonaliśmy się, że jesteśmy bardzo szybcy. Pierwszy odcinek najprawdopodobniej byśmy wygrali, bo awarię półosi mieliśmy 5 km przed metą. Później zwyciężyliśmy w trzecim i ostatnim odcinku, co pokazało, że jesteśmy bardzo szybcy. Za nami dużo nauki z MINI Buggy. Potrzebujemy wielu przejechanych kilometrów i doświadczenia, żeby nauczyć się wykorzystywać w pełni jego możliwości. Musimy się zastanowić, którym samochodem pojedziemy w Rajdzie Kazachstanu, bo MINI 4X4 jest na pewno bardziej niezawodny. Jesteśmy zadowoleni z fajnej walki. Pokazaliśmy, że bardzo szybko zaadaptowaliśmy się do nowego samochodu z Cyrilem Despres wygrywaliśmy właściwie wszystkie starcia. Cieszę się również z dobrej rywalizacji, ale też współpracy z Martinem Prokopem – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Załoga ORLEN Team zajęła w Abu Dhabi Desert Challenge osiemnastą pozycję. W rajdzie zwyciężył natomiast Stéphane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally), który zaprezentował bardzo równą jazdę na przestrzeni całych zawodów.Drugie miejsce utrzymał Khalid Al Qassimim (Peugeot 3008 DKR), udowadniając po raz kolejny, że jest szczególnie groźny w swojej ojczyźnie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Aron Domżała (Toyota Hilux), który świetnie spisywał się w końcowej fazie rajdu.

Abu Dhabi Desert Challenge to druga runda pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Najlepsi zawodnicy cross-country wrócą do rywalizacji w tej serii na przełomie maja i czerwca w Rajdzie Kazachstanu.

Wyniki Abu Dhabi Desert Challenge 2019:

 1. Stephane Peterhansel
  Andrea Peterhansel
  MINI John Cooper Works Rally
  18:03:45
 2. Khalid Al Qassimi
  Xavier Panser
  PEUGEOT 3008 DKR
  18:12:33
 3. Aron Domzala
  Maciej Marton
  Toyota Hilux Overdrive
  18:50:01
 4. Casey Currie
  Laurent Lichtleuchter
  Can Am Maverick x3
  19:43:18
 5. Reinaldo Varela
  Gustavo Gugelmin
  Can Am Maverick x3
  19:44:30
 6. Vladimir Vasilyev
  Konstantin Zhiltsov
  BMW X3
  19:46:44 – 3:00
 7. Martin Prokop
  Viktor Chytka
  Ford Raptor RS Cross Country
  19:56:05
 8. Cyril Depres
  Daniel Oliveras
  MINI John Cooper Works Buggy
  22:12:19 – 3:00
 9. Thomas Bell
  Patrick McMurren
  Nissan Navara
  24:45:59 – 1:00
 10. Khalid Al-Jafla
  Andriej Rudnickij
  Chevrolet Silverado
  24:46:08 – 1:45:00