REKLAMA

Wreszcie otwarcie nabrzeża. Będzie lemoniada i wata cukrowa

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka poinformował, że w najbliższą niedzielę zostanie otwarte nowe nabrzeże. Płocczanie przekonają się, czy warto było czekać wiele miesięcy na efekty przebudowy.

14 kwietnia płockie nabrzeże zostanie na nowo otwarte dla mieszkańców miasta i turystów. Przypomnijmy, że nabrzeże zamknięto we wrześniu 2017 roku. Najpierw planowano zakończenie prac jeszcze w czerwcu 2018 roku, jednak miasto nie zdobyło spodziewanych środków unijnych, pozwalających na szybszą realizację inwestycji.

Kolejnym terminem zakończenia prac był 15 grudnia 2018 r. jednak i wtedy mieszkańcy nie doczekali się możliwości spaceru po nabrzeżu, remont nie został jeszcze zakończony. Prace zakończyły się dopiero 16 stycznia, to nie oznacza jednak, że płocczanie mogli pójść na spacer brzegiem Wisły.

Firma PORR, która zajmowała się remontem, wykonała tę część zadania, którą mogła ze względu na warunki pogodowe. Nadal do zrealizowania była cała zielona część nabrzeża, trawniki oraz krzewy. Przez ostatnie tygodnie również trwały odbiory wszystkich wykonanych elementów nowego nabrzeża.

Otwarcie nabrzeża nastąpi więc cztery miesiące po planowanym zakończeniu budowy. Z tej okazji ratusz planuje zorganizować dla mieszkańców wiele atrakcji. Na tych, którzy zjawią się w niedzielę, 14 kwietnia na wyremontowanym nabrzeżu, czekać mają pokazy i warsztaty z robienia baniek mydlanych.

– Czekamy na Was na nabrzeżu z lemoniadą, watą cukrową, marchewkami, jabłkami i kolorowym balonikami – zachęca Urząd Miasta Płocka na stronie wydarzenia na Facebooku.Nad Wisłą pojawią się także piraci, którzy będą mieli przygotowane ciekawe pirackie gry i zabawy. Będzie to okazja do nauki węzłów żeglarskich, łowienia ryb czy wiosłowania. Dla najodważniejszych będzie szukanie skarbów, a dla najzwinniejszych gry zręcznościowe.

Na nabrzeżu ma pojawić się również refleksomierz, dzięki któremu będzie można sprawdzić szybkość swojej reakcji. Dla najmłodszych atrakcją ma być malowanie twarzy i dmuchanie oraz skręcanie balonów.

Zwiedzamy nabrzeże po remoncie. Na razie fotograficznie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. anty says:

  Brawo, 4 miesiące opóźnienia, a teraz wielka feta na otwarcie, na pewno pojawi się zam wielki prezydent aby pochwalić się kolejnym „sukcesem” i złożyć kolejne obietnice bez pokrycia.
  Przydałoby się wprowadzić przepis który obciąża konto prezydenta za każdy dzień opóźnienia inwestycji może wtedy zamiast wybierać wykonawcę po znajomości wybierano by rzetelne firmy

 2. Tylko pytam. says:

  A czy samochód elektryczny mogę tam naładować, w międzyczasie zwiedzania?

  • Baron says:

   Zostaw autko na górze, bo nie ma parkingu ;) Ale przynajmniej jest równość. Stacji tankowania łodzi też nie ma.

 3. regionalista says:

  PRZECIEŻ TU POWINNA BYĆ PRZYSTAŃ I STATKI SPACEROWE ZE STOCZNI PŁOCKIEJ.
  Zniszczone WYBRZEŻE.

  CHOMIKOWANIE MIEJSCA CUMOWANIA DLA KUMPLI A DLA LUDZI FIGA.

  Osłony MOLA WINNE BYĆ PROSTE NIE POCHYLONE JAKO ZBIERACZE PTASICH ODCHODÓW.

 4. Yachtimer says:

  Jedno pytanie. Czy można przy tym nabrzeżu przycumować łódź? Serio pytam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU