REKLAMA

Orlen rozwija elektromobilność. Powstała specjalna aplikacja

REKLAMA

PKN ORLEN uruchomił cztery nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, kolejne mają powstać wkrótce. Koncern z Płocka udostępnił też aplikację, ułatwiającą podróżowanie pojazdami elektrycznymi.

PKN ORLEN rozwija swoją sieć stacji pod kątem dostępności paliw alternatywnych. Do sieci zostały właśnie włączone 4 nowe, szybkie stacje ładowania, a uruchomienie kolejnych planowane jest w najbliższym czasie.

Dostępna jest też aplikacja ORLEN Charge dla posiadaczy samochodów elektrycznych, która znacząco ułatwia planowanie i podróżowanie tego typu pojazdami. Dzięki ORLEN Charge można m.in. w szybki i wygodny sposób znaleźć najbliższą stację ładowania czy też sprawdzić, które złącza są aktualnie dostępne.

– Elektromobilność jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizujemy projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niskoemisyjnego transportu – powiedział Jarosław Dybowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Energetyki.

Uruchomiona aplikacja ORLEN Charge umożliwia znalezienie w szybki i wygodny sposób najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy, z jaką ładuje się pojazd.

źródło: PKN ORLEN

Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania ORLEN. Od 11 maja stacje stopniowo będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Na tym etapie, ładowanie pozostaje bezpłatne.Na polskich stacjach koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych.

Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS, a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów.

Na rynku czeskim, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON, ładowarki działają obecnie na 21 stacjach Benzina. Ponadto, w Polsce, Niemczech i Czechach funkcjonuje sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem.

Aplikacja ORLEN Charge dostępna jest na systemy iOS oraz Android. Więcej informacji na stronie internetowej ORLEN Dla Kierowców.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Waciak says:

  Na ch …to komu…ile tych autek na baterie jest w Polsce…o Plocku nie wspomne.
  Jeden otwieral masarnie na stacjach benzynowych ….nachapal sie nagrod ..i ani jego .ani miacha mie ma…teraz ten bedzie Watykan wspieral…i bateryjki ladowal…paranoja

 2. Mieszkanka says:

  Niech ogarnie ten fetor który dziś jest nie doniesienia aż w oczy szyciepie w mieszkaniu okien nie można otworzyć taki smród a powietrze jakby była mgła
  Tragedia

  • Kaja says:

   Musi pani poszukać innej przyczyny. Wiatr jest od miasta w stronę ORLENu.
   Można też np. przeprosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU