REKLAMA

Uczniowie mogą wypromować gwiazdy matematyczno-chemiczne. Do wygrania kamera GoPro

REKLAMA

Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają uczniów klas IV-VII do udziału w konkursie matematyczno-chemicznym.

SIE DELTA oraz MSCDN Wydział w Płocku organizują konkurs matematyczno-chemiczny, w którym będzie można również się wykazać swoimi zdolnościami filmowymi. Zadaniem jest wypromowanie nowych gwiazd ekranu: „chemiczne jajo”, „gwiazdorska bryła” i „kwaśne łzy”.

PowiązaneTematy

Autor najciekawszego i najbardziej kreatywnego filmu otrzyma nagrodę – kamerę GoPro.

Kwarantannowe wyzwanie dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych wygląda następująco:

  1. WYKONAJ gwiazdorską bryłę pod nazwą „Gdyby bryły gwiazdami ekranu były” i/lub domowy eksperyment chemiczny – jeden do wyboru: „Słoik pełen kwaśnych łez”, „Eksperyment z chemicznym jajem”, „Wulkaniczna lawa do czyszczenia wanny”. Organizatorzy zachęcają do wykazania się twórczym zacięciem i nieograniczoną kreatywnością (z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa, ochrony życia i zdrowia);
  2. ZRÓB ZDJĘCIE wykonanego zadania – jako autor dzieła możesz znaleźć się na zdjęciu, wymagana jest jednak zgoda rodziców;
  3. NAKRĘĆ FILM o gwiazdorskich bryłach lub jednym z eksperymentów – opowiedz w nim o realizacji zadania (jakich materiałów użyłeś, co stanowiło największą trudność, jak wyglądały poszczególne etapy realizacji itp.). Film może trwać max. 1 min (w przypadku wykorzystania wizerunku uczestnika konkursu w kadrach filmu, niezbędna jest zgoda rodziców);
  4. UŁÓŻ ZADANIE MATEMATYCZNE O BRYLE, którą wykonałeś – ważna jest kreatywność.

Do zdjęcia, filmu oraz podpisanego przez rodziców formularza zgody na publikację wizerunku należy dołączyć informacje: imię i nazwisko, szkoła, klasa, nazwa wykonanego zadania.

Film, zdjęcie oraz formularz zgody trzeba wysłać na adres e-mail: marzenna.kuc@mscdn.edu.pl lub malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl. Finał konkursu 25 maja 2020 r. Ogłoszenie wyników 27 maja 2020 r.NAGRODA

Za najbardziej kreatywny film dokumentujący prawidłową realizację zadania uczestnik otrzyma nagrodę kamerę GoPro. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, który zostanie wysłany na adres szkoły.

Najciekawsze filmy i zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej MSCDN Wydział w Płocku, na profilu facebookowym MSCDN i Meritum oraz na instagramie MSCDN Wydział w Płocku.

Celem konkursu jest podniesienie kompetencji matematycznych i chemicznych oraz rozwijanie kreatywności i kompetencji cyfrowych uczniów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie internetowej projektu Deltaklub.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU