ADVERTISEMENT

Orlen Handball Mini Liga – najlepsi młodzi szczypiorniści z SP21

ADVERTISEMENT

Co miesiąc około 200 dzieci z Płocka i okolicznych gmin bierze udział w projekcie Orlen Handball Mini Liga. Jubileuszowa, 10. edycja turnieju zakończyła się zwycięstwem piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku.

Liga młodych szczypiornistów powstała w 2007 roku. Pierwsi wychowankowie OHML, startują dziś w lidze młodzików: SKF Wisła Płock czy Muks 21 Płock, a uczniowie uczą się w klasach sportowych w Gimnazjum nr 5, 8, 10. Uczestnicy OHML spotykają się z zawodnikami i kadrą szkoleniową pierwszego zespołu płockiej Wisły, a także z reprezentantami Polski seniorów i grup juniorskich. Projekt wspiera zarówno sponsor tytularny, PKN Orlen, który finansuje stroje czy piłki dla uczestników, jak i Urząd Miasta Płocka. Co istotne, w turniej zaangażowani są nie tylko trenerzy grup młodzieżowych Wisły, ale i wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z płockich i okolicznych podstawówek.

PowiązaneTematy

Jubileuszowa, 10. edycja Orlen Handball Mini Ligi odbyła się w niedzielę, 11 grudnia. Wzięli w niej udział mali sportowcy z piątych klas 16 szkół podstawowych – siedmiu płockich i dziewięciu z powiatu płockiego, sierpeckiego, a także węgrowskiego, reprezentowanego przez uczniów SP w Węgrowie.

Po ponad dwóch miesiącach zmagań, w finale złoto zdobyli młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Węgrowie, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku.