REKLAMA

Orlen dla Płocka – koncern wręczył darowizny i granty [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę odbyła się gala „Orlen dla Płocka”. Koncern po raz drugi wręczył granty i darowizny dla płockich instytucji kulturalnych, oświatowych i sportowych. Grant otrzymał też Urząd Miasta Płocka.

To już druga edycja programu społecznego „Orlen  dla Płocka”, podczas którego Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu, przekazał darowizny płockim instytucjom. Pierwsza z nich odbyła się pod koniec 2013 roku. – Motto naszego koncernu to „napędzamy przyszłość”, dlatego też staramy się działać na rzecz lokalnej społeczności – powiedział Kurnicki. – Nie zapominamy skąd pochodzimy. Wierzymy, że przekazane pieniądze zostaną wykorzystane należycie. Jesteśmy przekonani, że środki te przyczynią się do promocji Płocka. Pokażą nasze miasto jako to, które daje szanse na rozwój – dodał.

Wśród instytucji, które otrzymały grant w tegorocznej edycji „Orlen dla Płocka” znalazł się Urząd Miasta Płocka. – Cieszę się, że Orlen po raz kolejny aktywnie włącza się w realizację inwestycji wykonywanych przez miasto – powiedział reprezentujący ratusz prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Cieszę się, że płockie organizacje mogą liczyć na pomoc tego potentata, który to w Płocku ma swoje korzenie – zakończył włodarz miasta.

Darowiznę, 150 tysięcy złotych, otrzymał też m.in. Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka, a także Politechnika Warszawska. Uczelnia otrzymała 50 tysięcy złotych. Środki te zostaną wykorzystane na wyposażenie laboratoryjne. – Dziękuję za ten dar – powiedział rektor filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, Janusz Zieliński. – Dzięki takim hojnym darom staramy się podnosić jakość naszych pracowni – dodał.Orlen przekazał też darowizny i granty na rzecz płockiego Teatru Dramatycznego, Muzeum Mazowieckiego, Stowarzyszenia Teatru Per Se, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czy płockiego WOPR-u i straży miejskiej. Nie zapomniano też o lokalnym sporcie. Symboliczny czek otrzymało Płockie Towarzystwo Wioślarskie, Stowarzyszenie Integralny Klub Tenisa, przekazano pieniądze na organizację kolejnej edycji Orlen Cup. Grant otrzymała też MMKS Jutrzenka. – Płock od lat piłką ręczną stoi. Cieszę się, że zauważa się też kobiecą piłkę ręczną – powiedział prezes Jutrzenki, Sławomir Jarosz.

Zobaczcie nasze zdjęcia z gali „Orlen dla Płocka”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU