REKLAMA

Operacja chorego Witusia już jutro

REKLAMA

O Witku Wojciechowskim – chłopcu, który urodził się z tylko prawą komorą serduszka (HLHS), pisaliśmy już kilka razy na łamach portalu. Jutro, dzięki zebranym pieniądzom, Wituś przejdzie w niemieckim Muenster kolejną operację. 

Chłopiec przeszedł już dwie operacje, jednak aby mógł cieszyć się pełnią życia, musi przejść jeszcze jedną. Optymalny wiek do przeprowadzenia tej operacji to 2-2,5 roku. W lutym Witek skończył dwa latka, więc czas jest tu bardzo ważny. W Polsce operacji nie przeprowadza się wcześniej niż w 5-6 roku życia, co grozi poważnymi i nieodwracalnymi komplikacjami kardiologicznymi. Z tego powodu rodzice chłopca zdecydowali się na operację w Niemczech, jednak jej koszt wynosi 150 tysięcy zł, a nie stać ich na taki wydatek. Właśnie dlatego na rzecz Witusia odbywał się m.in. bal charytatywny, aukcje czy koncert.

PowiązaneTematy

Pieniądze udało się zebrać i jutro odbędzie się wyczekana operacja. – Jesteśmy już na oddziale po pierwszych badaniach – mówił wczoraj tata Witusia. – Jutro zaplanowane jest cewnikowanie serduszka, a w czwartek operacja. Napiszemy jak się Witek czuje, jak będzie po wszystkim – dodał.

Dzisiaj o godz. 18 w Katedrze odbędzie się msza w intencji pomyślnego wyniku operacji. Przyjaciele rodziny zapraszają do wspólnej modlitwy.