Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Dzień Wisły odwołany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Płocka. W związku ze zbliżającą się falą wezbraniową na Wiśle, odwołano też imprezy zaplanowane na najbliższy weekend na nabrzeżu.

Ratusz, powołując się na prognozy Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej, informuje, że fala wezbraniowa dotrze do Płocka już w czwartek, 22 maja i utrzymywać się będzie przez kolejne trzy, cztery dni. – Synoptycy przewidują, że na odcinku od Wyszogrodu do Płocka Wisła przekroczy stany alarmowe o około 1-1,5 metra – w zależności od miejsca wodowskazu – podaje Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka.

Ze względu na bezpieczeństwo, wszystkie imprezy zaplanowane na najbliższy weekend (23-25 maja) nad Wisłą, w tym w Dniu Wisły, zostają odwołane.

Straż pożarna i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo rozpoczęły zabezpieczenie ulic Gmury i Nadwiślańskiej oraz dodatkowe zabezpieczenie wałów na Borowiczkach. Urząd miasta uprzedza też, że w czasie przejścia fali wezbraniowej może dojść do lokalnych podtopień. Ponadto, w weekend możliwe są zamknięcia ruchu w rejonie ulic Rybaki, Kawieckiego oraz niektórych ulic na terenie osiedla Borowiczki. Właściciele substancji zagrażających środowisku proszeni są o ich zabezpieczenie lub zabranie ze strefy zagrożenia powodzią.

Stany wód na wodowskazach wtorek 20.05. godz. 8.00:

Wyszogród – 483 cm (w ciągu doby przybyło 74 cm)
Kępa Polska – 409 cm (w ciągu doby przybyło 68 cm)
Płock Grabówka – 145 cm (w ciągu doby przybyło 22 cm)
Płock PKN Orlen S.A. – 541 cm (w ciągu doby ubyło 4 cm)
Płock brama przeciwpowodziowa RZGW – 88 cm

Nadzór nad wykonaniem powyższych zadań powierzono Dyrektorowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od dnia 20.05.2014 r. od godz. 10 do czasu odwołania.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji