Gwiazdy lekkiej atletyki w Płocku – Orlen Cup 2014

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już wkrótce ponownie w naszym mieście odbędzie się wielkiej święto lekkiej atletyki – Orlen Cup. Impreza tego typu zagościła rok temu w naszym mieście po raz pierwszy.

Orlen Cup to turniej dwóch dyscyplin: pchnięcia kulą i skoku o tyczce. W ubiegłym roku gwiazdami byli m.in. Artur Partyka i Tomasz Majewski. Wiemy już na pewno, że na Orlen Cup 2014 pojawi się Jelena Slesarienko, Justyna Kasprzycka oraz ponownie Tomasz Majewski.

– Na imprezie pojawią się czołowi zawodnicy według rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz liderzy rankingów IAAF – mówi Jacek Koziński, prezes MUKS Płock. – Mityng to przede wszystkim stworzenie warunków dla przyjemnego, atrakcyjnego spędzania czasu wolnego, połączonego jednocześnie z promocją miasta – dodaje. – Zaprosiliśmy wielu znanych sportowców, którzy w roli gości i widzów uświetnią naszą imprezę. Dodatkowo, w godzinach przedpołudniowych rozegrane zostaną II Otwarte Mistrzostwa Płocka w skoku wzwyż dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Czwarty czerwca będzie wielkim lekkoatletycznym świętem dla nas wszystkich – podsumowuje Jacek Koziński.

Niewątpliwą gwiazdą tegorocznego konkursu kobiecego będzie złota medalistka igrzysk olimpijskich w Atenach – Jelena Slesarienko (PB 2.06).

Zmagania sportowców wyemituje na żywo TVP SPORT, dla kibiców przygotowanych zostanie 800 miejsc na trybunach.

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup odbędzie się 4 czerwca na Starym Rynku w godzinach 17-20. Organizatorem imprezy jest Miejski Uczniowski Klub Sportowy, współorganizatorem i gospodarzem Miasto Płock, sponsorem głównym PKN Orlen.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji