REKLAMA

Od wtorku wyłączony komin rafinerii. Będzie to czuć?

REKLAMA

Kominy na stałe wpisały się w krajobraz naszego miasta. Wszystko za sprawą rafinerii, która znajduje się na terenie Płocka. Jeden z kominów instalacji Clausa zostanie tymczasowo wyłączony. Jaki skutki przyniesie to dla płocczan?

W najbliższy wtorek w zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku zostanie wyłączony z pracy najwyższy komin instalacji Clausa, o wysokości dwustu metrów. Do czasu ponownego uruchomienia, jego funkcję przejmie niższy o pięćdziesiąt metrów komin rezerwowy. Taka sytuacja ma trwać do 10 maja. Czy płocczanie odczują tę zmianę?

– Niewykluczone, iż różnica w wysokości przy niesprzyjających warunkach pogodowych może spowodować uciążliwości zapachowe, choć w tym okresie do komina zastępczego będą dozowane, w postaci aerozolu, specjalne środki neutralizujące, które mają zminimalizować ewentualne oddziaływania zapachowe. Preparaty te są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Posiadają także wszelkie atesty inspektorów ds. higieny i żywienia – informuje biuro prasowe Orlenu.Tymczasowe wyłączenie komina z użytkowania na Wydziale Gospodarki Gazami związane jest z koniecznością wykonania modernizacji technicznej. Rafineria zapewnia, że w czasie postoju komina dotrzymane zostaną wszelkie obowiązujące normy środowiskowe.

– Prowadzone w tym okresie prace będą pod bieżącą kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska koncernu. Informacje o tym fakcie zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Miasta Płocka – dodaje biuro prasowe rafinerii.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU