REKLAMA

Od piątku w Płocku ruszają baseny. „Stęskniliśmy się za naszymi klientami”

REKLAMA

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia, od najbliższego piątku baseny są dostępne dla każdego klienta. Nadal obowiązują jednak obostrzenia w zakresie reżimu sanitarnego.

Od 28  maja wprowadzone zostaną złagodzenia obostrzeń, na które czekali zarówno przedsiębiorcy, jak i ich klienci. Będzie można korzystać z lokali gastronomicznych już nie tylko w ogródkach, ale i wewnątrz (przy maksymalnie 50 proc. obłożenia), mogą też odbywać się imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie) do maks. 50 osób (ale do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).

Spore zmiany są także w zakresie sportu. Wreszcie możemy korzystać z krytych obiektów sportowych, w tym basenów, choć przy 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte może być co drugie miejsce na widowni). Otwierają się siłownie, kluby fitness czy solaria, choć i w tym przypadku obowiązuje limit 1 osoba na 15 mkw. i w reżimie sanitarnym.

Zadowolenia z otwarcia nie ukrywa Joanna Białaszek, dyrektor Hotelu Czardasz Spa & Wellness w Płocku, w którym znajduje się basen.

– Otwieramy się w najbliższy piątek dla wszystkich naszych klientów, oczywiście zgodnie z wytycznymi i w reżimie sanitarnym. Otwarta zostaje również nasza kręgielnia, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą w przyjemny sposób spędzić czas. Bardzo stęskniliśmy się za naszymi klientami – mówi Joanna Białaszek.O otwarciu pływalni poinformował też MOSiR Płock.

– Od 28 maja otwieramy dla klientów nasze baseny. Zgodnie z aktualnymi przepisami, na obiekcie może przebywać maksymalnie 100 osób w przypadku Podolanki, 37 Jagiellonki, a 22 osoby w przypadku Kobylanki – wyjaśnia Konrad Kowal, kierownik marketingu MOSiR.

Jak dodaje, otwarte dla wszystkich, oczywiście w reżimie sanitarnym, będą też pozostałe obiekty sportowe MOSiR, w tym ścianka wspinaczkowa w ORLEN Arenie.

Podczas korzystania z basenów warto jednak wcześniej zapoznać się z zasadami, które zamieszczone są na stronie spółki miejskiej. M.in. wprowadzono przerwę w celu przeprowadzenia dezynfekcji – na Podolance trwa ona w godzinach 13.45 – 14. Zabronione jest też  korzystanie z pływalni z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych oraz z podwyższoną temperaturą ciała.

Fot. Hotel Czardasz Spa&Wellness

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Druh Boruh says:

    Ciekawe czy napuszczą wodę świeżą czy zdezynfekują zeszłoroczną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU