Od 15 kwietnia nowa karta miejska. A z nią zniżki do okulisty czy fotografa

REKLAMA

W poniedziałek, 15 kwietnia, do obiegu wejdzie nowa karta Komunikacji Miejskiej, która – poza funkcją biletu – będzie też kartą lojalnościową. Dzięki niej pasażerowie skorzystają z wielu rabatów – między innymi w kwiaciarni, biurze turystycznym, u okulisty czy fotografa. 

Dotychczasowe karty będą ważne do końca roku, lecz Komunikacja Miejska już teraz zachęca płocczan, aby wymienili je na nowe. – Osoby uprawnione do ulg, zwolnione będą z obowiązku okazywania dokumentów, które to potwierdzą. Wystarczy jedynie okazanie nowej karty, która jest nośnikiem tych informacji – podaje KM. Wnioski o wyrobienie nowej karty czekają w punktach sprzedaży biletów KM-Płock, a od poniedziałku zaczną działać w nowym systemie. Już niebawem wnioski będzie można składać za pośrednictwem strony internetowej.

PowiązaneTematy

Nowa karta Komunikacji Miejskiej będzie też swoistą kartą lojalnościową. KM zaprosiła do współpracy partnerów – lokalne firmy, które zapewnią posiadaczom karty rabaty przy zakupie produktów lub usług. – W tej chwili lista liczy 26 partnerów, lecz pracujemy nad jej rozszerzeniem – informuje płocka Komunikacja Miejska. Posiadacze karty mogą liczyć na rabaty przy zakupach, dokonanych m.in. w kwiaciarni, konfekcji dziecięcej czy w trakcie korzystania z usług gabinetu fizjoterapii, zegarmistrza, optyka, zakładu fotograficznego, studia tatuażu, podczas usług kosmetycznych, krawieckich lub biura turystycznego. Swój udział w programie zadeklarowały też szkoły językowe i developer.

Do końca roku kaucja za wyrobienie karty będzie wynosić 10 zł, później koszt wzrośnie do 20 zł. Dotychczasowi użytkownicy za zwrot nieuszkodzonej i aktywnej karty otrzymają pełny zwrot kaucji.