REKLAMA

Obiad z prezydentem czy reklama na monitorach? Wylicytuj dla Alanka

REKLAMA

Dzień Dziecka w płockim ZOO to nie tylko zabawa i atrakcje dla najmłodszych. 1 i 2 czerwca można zrobić coś wyjątkowego dla konkretnego dziecka – dwuletniego Alanka. Można uratować mu życie.

Alanek ma 2 lata. Od 4 miesiąca życia choruje na rzadką genetyczną chorobę „Anemie Fanconiego”. Chłopiec jest po dwóch nieprzyjętych przeszczepach szpiku kostnego. Właśnie dlatego 1 i 2 czerwca br. na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku odbędzie się zbiórka pieniędzy, która wspomoże Alanka w dalszym leczeniu domowym.

Alan to pogodny i uśmiechnięty chłopiec, pełny werwy i chęci poznawania świata. Aby mógł cieszyć się pełnią życia, musi każdego dnia przyjmować dużo lekarstw, które podawane są przez strzykawki. Jego rodzice potrzebują wsparcia w zakupie leków, ubranek i specjalistycznej diety.

– Wszystko zaczęło się od telefonu sąsiadki rodziców chłopca, pani Barbary Celebudzkiej – mówi Jacek Strzeszewski, współorganizator akcji. – Zostałem poproszony o wsparcie merytoryczne i techniczne organizowanej przez nią akcji, gdyż już miałem doświadczenie przy tego typu przedsięwzięciach. W grudniu zeszłego roku z sukcesem zorganizowałem wspólnie z przyjaciółmi akcje na rzecz Witka Wojciechowskiego w Galerii Wisła – wyjaśnia.

Dalej była już tylko burza mózgów, zawiązanie komitetu w sprawie zbiórki publicznej, podział obowiązków i… ciężka praca, przy pozyskiwaniu sponsorów i darczyńców. – Już następnego dnia uzyskaliśmy ustną zgodę od Prezydenta Płocka i radnej Joanny Olejnik na objęcie patronatu honorowego – opowiada Jacek Strzeszewski. – Pani Basia spotkała się z dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, który bez oporu wyraził zgodę na zorganizowanie w Dniu Dziecka na terenie ZOO naszej akcji.W ciągu następnych kilku godzin wsparcie rzeczowe akcji zaoferowała również płocka filia banku BZ WBK, Komunikacja Miejska w Płocku, Hurtownia Zabawek BONA, Spaw-Tech czy zakład optyczny OPTOTECH. Arkadiusz Gmurczyk z Płockiej Grupy Fotograficznej zobowiązał się wykonać plakat reklamowy akcji, Marcin Szadkowski natomiast, również z PGF, wykona sesję zdjęciową w plenerze dla zwycięzcy licytacji, która trwa od 23 maja, a finał będzie miał miejsce drugiego dnia zbiórki (cena wywoławcza – 30 zł). Oferty można składać na e-mail: pomocnadlondlaalanka@gmail.com.

Jedną z atrakcji będzie aukcja obiadu z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim (cena wywoławcza – 30 zł). Tutaj również swoje oferty można przesyłać na e-mail: pomocnadlondlaalanka@gmail.com. Będzie można także nabyć koszulkę szczypiornistów Wisły Płock, autograf ze zdjęciem zawodnika KSW Macieja Jewtuszko, płytę Zespołu Sistars, książki o płockim Teatrze Dramatycznym i wiele wiele innych – równie cennych rzeczy.

Nasz portal również przyłączył się do akcji. Oprócz przekazania Wam informacji, zaoferowaliśmy miesięczną reklamę na 5 monitorach reklamowych oraz wykonanie reklamy statycznej. Może z tej propozycji skorzystać firma i zamieścić np. promocję swoich usług czy towaru (uwaga, nie może dotyczyć branży spożywczej, ze względu na miejsce zamieszczenia monitorów w sklepach PSS Zgoda), może również osoba prywatna, która np. chce sprzedać mieszkanie, albo… wyznać swoje uczucia ukochanej osobie. Koszt takiej reklamy to 1000 zł, a Komitet ustanowił cenę wywoławczą na 50 zł. Swoje propozycje można składać na adres: pomocnadlondlaalanka@gmail.com, w tytule wpisując: reklama.
Finał aukcji odbędzie się w płockim ZOO już 2 czerwca. Trzymajcie kciuki za pogodę!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Joanna Olejnik – radna Rady Miasta Płocka, która będzie czynnie kwestowała z innymi wolontariuszami. Informacje na bieżąco możecie śledzić na profilu facebookowym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU