Nowy zawodnik w Orlen Wiśle Płock

REKLAMA

Nowy rozgrywający dołączył do szeregów Orlen Wisły Płock. Ivan Milas podpisał z Nafciarzami 3-letni kontrakt. 

Ten młody piłkarz z Bośni to wielokrotny reprezentant kraju w reprezentacji młodzieżowej. Wystąpił on we wszystkich spotkaniach, jakie jego drużyna rozegrała podczas tegorocznych mistrzostw świata do lat 21 – Bośnia zajęła wówczas 14 miejsce. W statystykach tego turnieju ogłoszono go drugim, najlepiej blokującym piłkarzem. Ivan Milas ma na swoim koncie także w reprezentacji seniorów – zadebiutował w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2014 przeciwko Rosji. W kadrze narodowej rozegrał cztery mecze i zdobył dziewięć bramek.

PowiązaneTematy

Manolo Cadenas bardzo pozytywnie ocenia umiejętności młodego rozgrywającego. Według szkoleniowca Nafciarzy, dzięki grze w Orlen Wiśle Płock, Milas rozwinie się jeszcze bardziej. – To młody zawodnik, którego zaletą jest dobra gra w obronie – powiedział Cadenas. – Nie ma jeszcze wielkiego doświadczenia, ale w Wiśle będzie miał do czynienia ze znakomitymi graczami. Muszę trochę popracować nad jego motoryką i mam nadzieję, że będę mógł wykorzystać jego potencjał już w meczu z Montpellier – dodał.

Ivan Milas występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Ma 200 cm wzrostu i waży 97 kg. W Bośni i Harcegowinie uznawany jest za jednego z najlepiej rokujących zawodników młodego pokolenia. W minionym sezonie reprezentował barwy Borac Banja Luca, a wcześniej HC Izvidac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do drużyny Orlen Wisły dołączy w połowie przyszłego tygodnia.