Nowy starosta płocki wybrany?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak wynika z naszych informacji, Mariusz Bieniek został przedstawiony jako kandydat na starostę płockiego. Jest także propozycja na wicestarostę i przewodniczącego rady powiatu.

Według naszych informacji, Mariusz Bieniek, burmistrz Wyszogrodu, został zaproponowany przez zarząd powiatowy PSL jako kandydat na starostę płockiego. Wicestarostą miałaby zostać Iwona Sierocka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Przewodniczącym Rady Powiatu Płockiego ma zostać natomiast Lech Dąbrowski, 57-letni radny powiatowy z Okręgu nr 1, czyli gminy Brudzeń Duży i Stara Biała.

Ze względu na to, ze PSL zdobyło aż 17 z 23 mandatów w Radzie Powiatu, można się spodziewać, że te propozycje są właściwie pewnym wyborem. W poniedziałek, 1 grudnia, odbędzie się posiedzenie Rady Powiatu, na którym dowiemy się, czy propozycje zarządu PSL zostaną zatwierdzone.

Nazwisko Mariusza Bieńka stało się znane, gdy – mając 27 lat – w 2010 roku został najmłodszym burmistrzem w Polsce. Nie miał wówczas żadnego kontrkandydata, a wybrano go stosunkiem głosów 1692 do 279. Do kandydowania namówił go poprzednik – burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Henryk Klusiewicz. Pomimo młodego wieku, Mariusz Bieniek miał już za sobą kilka prac, które rozpoczął w wieku 16 lat – najpierw pracując wakacyjnie na budowach, potem, po ukończeniu szkoły średniej, układając chodniki, kopiąc groby, pracując przy produkcji folii czy jako instalator anten satelitarnych. Jak mówił na łamach prasy, podejmował się tych zajęć, aby opłacić studia.

W 2003 roku rozpoczął staż zawodowy w Urzędzie Gminy w Bodzanowie, gdzie został jako referent. W 2005 roku powierzono mu kierowanie Działem Rozwoju i Rolnictwa. Dwa lata później burmistrz Wyszogrodu Henryk Klusiewicz zaproponował Mariuszowi Bieńkowi funkcję zastępcy. Podejmując pewne ryzyko, zdecydował się na zmianę pracy i miejsca zamieszkania. Ryzyko opłaciło się – w 2010 roku zastąpił swojego szefa. W tegorocznych wyborach samorządowych ponownie został wybrany burmistrzem Wyszogrodu, w pierwszej turze pokonując Jacka Janczaka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji