REKLAMA

Nowy rok akademicki w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

REKLAMA

W poniedziałek Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku rozpoczęła uroczyście nowy rok akademicki. Dawna PWSZ kontynuuje realizację swoich ambitnych planów.

7 października w dawnej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, a obecnie Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki podczas inauguracji podsumował ostatnie lata rozwoju uczelni.

Wyjątkowe miejsce w historii uczelni miał trudny proces przemiany jednostki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Uczelnię Publiczną. PWSZ w Płocku musiała spełnić szereg wysokich wymagań związanych z jakością nauczania. Było to dość trudne zadanie przy skromnym budżecie, jakim dysponowała uczelnia.

fot. Wiktor Pleczyński

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, który również uczestniczył w uroczystości, zwrócił uwagę studentom, żeby wykorzystali okres studiów w pełni, gdyż jest to najpiękniejszy czas w życiu. Profesor zaznaczył, że ważne jest, by nie tylko znaleźć sobie swojego mistrza, który nauczy obycia w zawodzie, ale też, żeby nie zapominać o życiu towarzyskim i poznawaniu nowych ludzi.

fot. Wiktor Pleczyński

Elżbieta Gapińska podkreśliła swoją dumę z osiągnięć i możliwości Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Posłanka dodała, że rolą uczelni jest również wychowanie i nauczenie młodych ludzi wartości humanistycznych.fot. Wiktor Pleczyński

Wiceprezydent Roman Siemiątkowski zauważył w swoim wystąpieniu mądrość i rozwagę w zarządzaniu uczelnią kolejnych władz PWSZ, a obecnie Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Dzięki dobremu prowadzeniu uczelni, przez 20 lat jej istnienia możliwe było rozwinięcie jej do dzisiejszej imponującej postaci.

fot. Wiktor Pleczyński

Podczas uroczystości głos zabrała również kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Marlena Mazurska zwróciła uwagę, że kształciła się na PWSZ w Płocku i wiedza tu pozyskana do chwili obecnej przydaje się jej w karierze zawodowej.

fot. Wiktor Pleczyński

Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski udowadniał, że na dalsze kształcenie się nigdy nie jest za późno. Polityk zwrócił uwagę, że gdy on rozpoczął naukę na PWSZ, jego koledzy z roku byli w wieku jego syna. Lech Dąbrowski również pogratulował uczelni osiągnięć i szybkiego rozwoju.

fot. Wiktor Pleczyński

Po wystąpieniach, przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień, a także wykład inauguracyjny. Prelekcję pod tytułem „Profilaktyka pierwotna chorób serca i naczyń – najskuteczniejszy i najtańszy sposób zmniejszenia śmiertelności w systemie ochrony zdrowia” przedstawił dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prof. dr hab. Maciej Banach, kardiolog pochodzący z Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU